Faturası çok ağır olabilir

Videoyu Aç Faturası çok ağır olabilir
A
a

Eskişehir Bilecik Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Mehmet Kızılinler, Tarım Bakanlığı’na yapılacak olan 5 bin 64 kişilik yeni alımda veterinerlere 392 kişilik yer ayrılmasına tepki gösterdi. Kızılinler, “Veteriner hekimlik konusunda ihtiyacın altındaki istihdam telafi edilmezse ileride faturası daha ağır olacaktır” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Geçtiğimiz günlerde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan açıklamayla bakanlık bünyesine 5 bin 64 kişi alınacağı duyurulmuştu. 5 bin 64 kişilik yeni alımın 392’sinin veteriner hekimlere ayrılmasına Eskişehir Bilecik Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Mehmet Kızılinler tepki gösterdi. 22 aydır kamuya alımın yapılmadığını hatırlatan Kızılinler, “Meslek grubumuzda meslektaşlarımız norm kadronun altında fedakarca çalışıyorken, bu ülkeye her yıl binlerce sağlıkçı, binlerce öğretmen vb. alım yapılıyorken tarım bakanlığı için açıklanan 5 bin 64 rakamı ne kadar ihtiyaçların gerisinde ve saha gerçeklerinden uzaksa; Tarım Orman Bakanlığı için alınacak 5 bin 64 kişiden sadece 392’sinin veteriner hekimi olması, 22 aydır istihdamı yapılmayan bir meslek grubu için yetersiz ve saha gerçeklerinden uzaktır” ifadelerini kullandı.
MİLLİ GÜVENLİK PROBLEMİ
Yetkililere çağrıda bulunan Kızılinler, “Kamuda görev yapan meslektaşlarımızın yaptığı hizmetler gıda üretim içerisinde olduğu kadar zoonoz hastalıkların önlenmesi açısından bu kadar stratejik öneme sahipken meslek gurubumuza yapılan bu en hafif ifade ile ihmalin bir an önce ortadan kaldırılarak gerçek ihtiyaç sayısı kadar veteriner hekimin atamasının yapılması EBVHO yönetim kurulu olarak temel beklentimizdir. Unutulmamalıdır ki ülke içerisinde üretim ve salgın hastalıkların engellenmesi bir milli güvenlik problemidir. Veteriner Hekimlik konusunda ihtiyacın altındaki istihdam telafi  edilmezse ileride faturası daha ağır olacaktır” diye konuştu.
 
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir