Fiziksel Engellilere Tekerlekli Sandalye Yardımı

Videoyu Aç Fiziksel Engellilere Tekerlekli Sandalye Yardımı
A
a

Avrupa Birliği Türkleri Kültür Dayanışma, Yardımlaşma, Eğitim Platformu Eskişehir Şubesi’Nden, Eskişehir'de İkamet Eden Fiziksel Engelli Nina Albana'ya ‘Engelli Aracı Tekerlekli Sandalye’ Yardımı Yapıldı.

Avrupa Birliği Türkleri Kültür Dayanışma, Yardımlaşma, Eğitim Platformu Eskişehir Şubesi tarafından, Eskişehir’deki fiziksel engellilere ‘akülü ve manuelli tekerlekli sandalye’ yardımı yapıldı.
Şube Başkanı Sebahattin Tetik konu ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘’Eskişehir’deki ihtiyaç sahibi fiziksel engelli vatandaşlarımızı tespit ederek, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ‘engelli aracı tekerlekli sandalye’ yardımında bulunuyoruz. Fiziksel engellilere tekerlekli sandalye araç yardımını, Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü nezdinde gerçekleştiriyoruz ve engelli vatandaşlarımızın yüzünü güldürüyoruz. Tekerlekli sandalyeleri ile araç içerisinde seyahat etme durumunda olan fiziksel engellilerin karşılaştığı sorunlara çözüm getiriyoruz. Eskişehir ilinin Büyükdere mahallesinde ikamet eden fiziksel engelli Fatih Çakmak’a akülü tekerlekli sandalye ve Bahçelievler mahallesinde ikamet eden fiziksel engelli Nina Albana’ya manuelli özel olarak yapılan tekerlekli sandalye yardımında bulunduk. Bu araçları alan fiziksel engelli vatandaşlarımız, araçlara kavuşmanın sevincini ve mutluluğunu yaşadılar. Sosyal sorumluk projemizde; engelli bireyin günlük yaşam içinde daha fazla yer almasını sağlayarak, onların kendilerine güvenmelerini amaçlıyoruz’’ dedi.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi