FRİGYA VADİSİ HAREKETLENECEK

Videoyu Aç FRİGYA VADİSİ HAREKETLENECEK
A
a

BEBKA desteğiyle Eskişehir Turist Rehberleri Derneği ve Anadolu Üniversitesinin iş birliğinde “Turist Rehberleri Frigya Bölgesine Tur Tasarlıyor (CBS ile Rota Tasarımı)” adlı proje kapsamındaki eğitim faaliyetleri çevrimiçi dersler ve saha gezisi şeklinde gerçekleştirildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

“Turist Rehberleri Frigya Bölgesine Tur Tasarlıyor CBS ile Rota Tasarımı” başlığını taşıyan eğitim faaliyetinin koordinasyonu AÜ Turizm Fakültesinden Prof. Dr. Semra Günay Aktaş, Dr. Öğretim Üyesi Duygu Yetgin Akgün, Öğr Gör. Dr. Aysel Kaya ve ESOGÜ Dr. Öğretim Üyesi Hakan Çalışkan tarafından gerçekleştirildi.

30 SAAT DERS

Eğitime, Turist Rehberleri Birliği (TUREB) Başkanı Suat Tural ve Ankara Turist Rehberleri Odası (ANRO) Başkanı Fuat Turan ve ANRO Yönetim Kurulu üyesi Birsen Bulan ve Eskişehir'e tur düzenleyen turist rehberleri katıldı. 30 saat süren çevrimiçi derslere, projede görev alan öğretim elemanlarının yanı sıra Prof. Dr. Haşim Şahin, Doç. Dr. Rahşan Tamsü Polat ve Öğr. Gör. Tekin Koçkar da uzmanlık alanlarına ilişkin konularda eğitim verdi. Çevrimiçi derslerin yanı sıra 3 günlük saha gezisi de gerçekleştirildi. Seyitgazi ilçesinde Seyyid Battalgazi Külliyesi, Sücaaddin Veli Külliyesi ve Üryan Baba Türbesi'ne yapılan gezide bölgenin inanç sistemi Prof. Dr. Haşim Şahin tarafından anlatıldı.

BÖLGEYİ İNCELEDİLER

Bor ve Etnoğrafya Müzesi, Seyitgazi Belediyesi Konukevi, Dağlık Frigya Vadisi, Kümbet Arslanlı Mabed ve Himmet Baba Türbesi, Kırka Bor İşletmeleri, İdrisyayla ahşap evleri ve Bardakçı Türkmen Mezarlığı ziyaretleri gerçekleştirildi. Han Yeraltı Şehri, Hüsrev Paşa Camii ve Başara'da bulunan kiliselerinin anlatımını Doç. Dr. Ahmet Oğuz Alp gerçekleştirdi. AA

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi