GEÇ GELEN KARAR

Videoyu Aç GEÇ GELEN KARAR
A
a

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun, kredi kartı ile altın almak isteyen vatandaşa taksit sınırını 4 aydan 8 aya çıkarması ile ilgili konuşan Kuyumcular Odası Şube Başkanı Ercan Arıyürek, “Geç gelen bir karar” dedi.

Kuyumcular Odası Şube Başkanı Ercan Arıyürek, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun, kredi kartı ile altın almak isteyen vatandaşa taksit sınırını 4 aydan 8 aya çıkarması ile ilgili konuştu.
SEZON KAPANDI
Arıyürek, “Bu sene çok parlak geçmedi. Sebebi de ekonomik kriz. Amerika ile yaşanan problemler, Amerika ve Çin arasındaki ticaret savaşları bizlerin ekonomisini etkiledi. Altın fiyatlarında artış olması insanların alışverişlerinde yavaşlamaya sebep oldu. Bankalar bizim taksitlerimizi 8 aya çıkardılar ama bizim sezonumuz kapanmış oldu. İnşallah yılbaşında bu sekiz ayın nimetini toplayacağız. İnşallah bundan sonrası iyi olacak” diye konuştu.
İŞLER SIKINTILI
Şu an için kuyumcu dükkânlarının kapanmadığını ama yenilerinin de açılmadığını söyleyen Arıyürek, “Geçen sene Euro yüksekti. Avrupalı vatandaşlarımız daha güzel alışveriş yapmışlardı. Bu sene Euro’nun düşmesi o vatandaşlarımızı da alışverişlerde geriye götürdü. Bizim de işlerimiz sıkıntılı geçti biraz” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi