GÜNLÜK BİN TEST

Videoyu Aç GÜNLÜK BİN TEST
A
a

Yunus Emre Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa Karagülle, koronavirüs salgınına karşı mücadele kapsamında tam donanımlı olduklarını belirterek, günlük 700 ile bin arasında test yapabildiklerini söyledi.

Hastanenin Başhekimi Mustafa Karagülle, 100 bin metrekare kapalı alanda 825 yatakla Eskişehir'e hizmet verdiklerini belirterek, pandemi sürecinin başlamasıyla hastanenin yeni bir çalışma modeline döndüğünü kaydetti.
TABURCU ETTİK
Bu süreçte Kovid-19 ile mücadele kapsamında 600 yatak ayırdıklarını ifade eden Karagülle, şöyle konuştu: “Diğer hasta gruplarımızın da tedavilerini yerine getiriyoruz. Yeterli yatak sayısına, hekim grubuna, personele ve teçhizata sahibiz. Pandemi için ayırdığımız 3 bloktan ikisinin yatak doluluk oranları yüzde 10-15'in üzerine çıkmadı. Yoğun bakım doluluk oranlarımız ise yüzde 70 civarlarındadır. Yoğun bakımdan tedavi edip, çıkarttığımız çok hastamız oldu. Kovid-19 pozitif olup da yoğun bakımda solunum cihazına bağlı olan hastamız yok. Servisteki hastalarımızın tamamı tedaviye iyi yanıt veriyor. Bugüne kadar pek çok hastamızı taburcu ettik.”
VİRÜS SOKAKTA
Eskişehir'deki sağlık sisteminin kendine yetebilecek düzeyde olduğunu vurgulayan Karagülle, “Hiçbir şey için başka bir kente bağımlı değiliz. Kovid-19'un tanısını koymak için 'PSR' olarak adlandırılan Kovid testini Yunus Emre Devlet Hastanesi'nde yapabiliyoruz. Günlük 700 ila 1000 arasında test yapıyoruz. Bu konuda da herhangi bir eksikliğimiz söz konusu değil” diye konuştu. Karagülle, kimsenin paniğe kapılmasına gerek olmadığını dile getirerek, şunları ifade etti: “Ancak insanlar evde kal çağrısına uymalıdır. Virüs hala sokaklarda. Eskişehirli evinde olsun ve süreci evinde geçirsin.” AA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi