Gurur duyuyoruz

Videoyu Aç Gurur duyuyoruz
A
a

Bu yıl 18’incisi düzenlenen Eskişehir Sanat Ödülleri’nde Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası ile Müzik Kategorisi’nde, Odunpazarı Belediyesi de 2019 Eskişehir Sanat Ödülü ve 2019 Eskişehir Tiyatro Ödülüne layık görüldü.


Eskişehir Sanat Derneği’nin kurulduğu 2002 yılından beri her yıl düzenlediği Eskişehir Sanat Ödülleri, Büyükşehir Sanat Merkezi Turgut Özakman Sahnesi’nde gerçekleşti. 21 kategoride ödüllerin dağıtıldığı törende, Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası, Müzik Kategorisi’nde ödüle layık görüldü. Orkestradaki arkadaşlarını temsilen Emirhan Özgür ve Melek Nur Mert ile Başkan Ataç’a ödülü Eskişehir Sanat Derneği adına Ayhan Oskaylar takdim etti.
ÇOK MUTLUYUZ
Başkan Ataç, İki Elin Sesi Var Çocuk ve Gençlik Korosu’yla gurur duyduğunu ifade ederek, “Biz bu projeye çocuklarımızı sokak suçlarından ve kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak için başlamıştık. Uzman eğitimcilerimizle ve çocuklarımızla büyük bir aile olduk ve bu şekilde projeyi sürdürüyoruz. Biz çocuklarımızın çalışmalarından, elde edilen başarılardan ve gelinen noktadan dolayı çok mutluyuz. Şu anda projemiz sadece Eskişehir’de değil Türkiye’de ve Avrupa’da da ses getiriyor” dedi.
SANATI DESTEKLEYECEĞİZ
Törende Odunpazarı Belediyesi de 2 ayrı ödül aldı. Gecede Başkan Kurt’a 2019 Eskişehir Sanat Ödülü verilirken, Odunpazarı Belediye Tiyatrosu da 2019 Eskişehir Tiyatro Ödülüne layık görüldü. 2019 Eskişehir Sanat Ödülünü Şehabettin Tosuner‘in elinden alan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, herkese çok teşekkür etti. Ödülü mesai arkadaşları adına aldığını belirten Başkan Kurt, “Eskişehir’de sanatı desteklemeye devam edeceğiz. 2020’de daha iyi işler yapacağız” ifadelerini kullandı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi