Hatay’da Eskişehir rüzgarı

Videoyu Aç Hatay’da Eskişehir rüzgarı
A
a

Hatay’da düzenlenen EXPO 2021’e katılan ve burada Eskişehir Bahçesi’ni ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başkan Yılmaz Büyükerşen’in eserleri ile gurur duyduklarını söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Antakya Karaksımevkisindeki EXPO Alanı'nda "Medeniyetler Bahçesi" temasıyla düzenlenen EXPO 2021 Hatay’ın açılış töreni gerçekleştirildi. Tören sonrası Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, Şehir Bahçeleri, Medeniyetler Bahçesi ve Biyolojik Göleti gezip, ilgililerden bilgi aldı.EXPO 2021 Hatay’da yerini alan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Bahçesi ile büyük ilgi gördü. Genel Başkan Kılıçdaroğlu da yetkililerden bilgi alarak bahçeyi gezdi.
Kılıçdaroğlu, bahçede Eskişehir silueti, Porsuk Çayı ve Köprüsü, Odunpazarı Evi, Masal Şatosu ve Ulus Anıtı’nın yanı sıra kentteki peyzaj örnekleri, kent mobilyaları, kenti süsleyen heykel ve sanat çalışmaları örneklerini yakından inceledi.
Odunpazarı Evi içerisinde açılan Eskişehir Fotoğrafları Sergisini gezen Kılıçdaroğlu, Atatürk resminin önünde de fotoğraf çektirdi. Eskişehir’de yapılan çok değerli belediyecilik uygulamalarına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Yılmaz Hoca titizliğini ve zevkini buraya yansıtmış. Bunu burada net olarak bir kez daha görüyoruz”diyerekBaşkan Büyükerşen’in çalışmaları ile gurur duyduklarını ifade etti. Gezi sonrası Kılıçdaroğlu, bahçede örneği oluşturulan Porsuk Çayı köprüsü üzerinde hatıra fotoğrafı çektirerek yetkililere teşekkür etti. Hatay EXPO 2021’de Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şenol Kara, Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Recai Erdirile belediye görevlileri Eskişehir Bahçesi’ni gezen misafirlerle yakından ilgilendi. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “EXPO Hatay 2021’de yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. En kısa sürede Hatay’da Porsuk Çayı kenarında yürüyüş yapmak dileğiyle” diye konuştu. Resmi açılış sonrası Eskişehir Bahçesi vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir