HAYALİ GERÇEK OLDU

Videoyu Aç HAYALİ GERÇEK OLDU
A
a

Yıllardır gelinlik giyme hayali kuran 37 yaşındaki down sendromlu Canan Düzenli’nin hayali gerçek oldu.


Annesi ve ablalarının düzenlediği ve Tepebaşı Belediyesi’nin desteklediği gelinlik giyme eğlencesi Çamlıca Deneyimli Kafede gerçekleştirildi. Etkinliğe CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Canan’ın yakınları ve sevenleri katıldı. Yıllardır gelinlik giyme hayali kuran Düzenli, ilk dansını Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ile yaptı.
İSTEDİĞİM GİBİ OLDU
Hayalinin gerçek olmasından dolayı mutlu olduğunu belirten canan Düzenli, “Yapılan organizasyon çok güzel. Hayal ettiğim gibi oldu. Hayalim gerçekleşti. Gelinliğim de istediğim gibi oldu. Her şeyim çok güzel oldu” dedi. Annesi Bahriye Düzenli ise kızını gelinlik içinde görmekten dolayı mutlu olduğunu belirterek “3-4 senedir ben gelinlik giyeceğim diyordu. Allah razı olsun başkanımızdan hayalimizi gerçekleştirdi. Kızımı gelinlik içinde gördüm ve çok mutlu oldum” diye konuştu.
HER ŞEY KENDİ İSTEĞİ
Düzenli’nin eniştesi Bülent Tokuşlu, “Tek hayali gelin olmaktı. Bu tür özel çocukların böyle hasretleri oluyor. Erkek çocukları asker olmak isterken kızlar gelin olmak istiyor. Bu hayalini gerçekleştirmemizde yardımcı olan Odunpazarı ve Tepebaşı Belediye Başkanlarımıza teşekkür ederiz” derken ablası Nurcan Tokuşlu, “Üzerindeki her şey kendi isteğiydi. Hayalini gerçekleştirmeye çalıştık” ifadelerini kullandı.
KARŞILIKSIZ SEVGİ
Organizasyonun düzenlenmesine destek olan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Özel kardeşlerimiz benim için çok önemli. Gerçekten onların varlığı beni o kadar mutlu ediyor ki… Çünkü insani duyguları, karşılıksız sevgiyi tek verebilen insanlar onlar. Onlarla birlikte olmak beni mutlu ediyor. Canan’ın böyle bir arzusu üzerine ailesi gelinlik seremonisi düzenledi. Bizler de elimizden geldiğince destek olduk. Önemli olan Canan’ın mutlu olması. Bugünü yaşaması ve ailesinin bu kararı son derece doğru. Bu tip etkinlikler özel kardeşlerimize gerçekten yaşama gücü veriyorlar ve hayata farklı bakıyorlar” diye konuştu.
Düğün sonunda hayallerini gerçeğe dönüştüren gelin Canan Düzenli, elindeki çiçeğini de salonda bulunan bekâr genç kızlara attı. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi