HAYRETLE ÖĞRENDİK

Videoyu Aç HAYRETLE ÖĞRENDİK
A
a

Eskişehirspor yönetimine talip olan grup adına Doç. Dr. Adnan Sevim yazılı açıklamada bulundu. Sevim, Genel Kurul kararından 24 saat geçmeden alınan iptal kararını hayretle öğrendiklerini ifade etti.

24 saat bile geçmeden
Eskişehirspor yönetimine talip olan grup adına yazılı açıklama yapan Sevim, şu ifadelere yer verdi; “Eskişehirspor yönetim kurulunun 3 Eylül 2019’da almış olduğu tarihi kongre kararı üzerine 4 Eylül 2019 tarihinde bu kararı almada doğrudan ya da dolaylı katkısı olan herkese ayrım gözetmeksizin teşekkür etmiş ve bu kararın Eskişehirspor’da yeni bir dönemi başlatarak kulübün önünü açacağını ifade etmiştik. 24 saat bile geçmeden bu defa bu kararın iptali konusunun gündemde olduğunu hayretle öğrenmiş bulunuyoruz.
 
Açıklama zarureti doğdu
Yaz boz tahtasına dönerek kulübümüze çok zarar veren bu gelişmeler karşısında Eskişehirspor yönetimine talip olan grup olarak hali hazırdaki sorunlarla ilgili bazı açıklamalarda bulunmamız zarureti doğmuştur.
 
Çelişkili kararlar
Eskişehirspor Kulübü Başkanı Osman Taş çok sayıda çelişkili kararlar alarak yönetime karşı bir güven zaafiyeti sorunu yaratmıştır. Son basın toplantısında bir başkan gibi davranamadığını bizzat kendisi söylemiş, örnek olarak keşke getirmeseydim dediği ancak kendisinin getirdiği Teknik Direktör Fuat Çapa’yı bir türlü gönderemediğini ifade etmiştir.
Benzer şekilde kendi öz yönetimindeki bazı üyelerle anlaşamadığını, bunların kendisine rağmen kongre kararı aldığını bu karara karşı olduğunu söylemiştir. Daha önce de Esstore ‘ları açtım-kapattım, yönetimden istifa ettim-etmedim gibi çelişkili söylemleri olmuştur.
Sayılan bütün bu örnekler Eskişehirspor yönetimine karşı güveni zedelemiş, sözlerinin inandırıcılığını yok etmiştir.

Güven zafiyeti
En son 90 bin TL için kulübe icra gelmesi ve bu haberin Türkiye çapında duyulması Eskişehirsporluları mahcup etmiş, yönetime karşı güven zafiyetini derinleştirmiştir.
Güven zaafiyeti kulübün ayni ve parasal kaynaklara erişimini de zorlaştırmıştır.
Kulübe geçmişte destek veren birçok iş insanının, şirketin, sivil toplum kuruluşlarının bu dönemde beklenilen katkıyı vermemeleri de güven zafiyetiyle ilgilidir. Nitekim Osman Taş yönetimi son üç ayda reklam ve benzerinden gelen gelirlerin önceki yıla göre 3 milyon TL civarında daha az olduğunu ifade etmiştir.
 
Kaan Ay üstelik başarılıyken…
Kongreler, yönetimlerin tıkandıklarında önlerini açmak için kullanabilecekleri bir araçtır.
Eskişehirspor’un geçmiş yönetimleri de zaman zaman bu yola gitmişler, kongre kararları alarak yönetimlerini yeni yöneticilere devretmekte tereddüt etmemişlerdir. Osman Taş yönetiminin işbaşına gelmesi de bu konunun tipik bir örneğidir. Kaan Ay yönetimi üstelik başarılı bir şekilde yönetimde iken kongre kararı alınmış ve Osman Taş başkanlığında yeni yönetim görevi devralmıştır. Bugün Osman Taş yönetimde başarısız olduğu halde kongre kararına karşı çıkmaktadır. Yani kendisi işbaşına gelirken kongre olsun diye çabalarken, şimdi olmasın diye çabalamaktadır.
 
Sözde değil özde hazırız
Osman Taş bazı kararları erken ya da geç alarak, veyahut hiç almayarak kulübe sıkıntı olarak yansıyan sorunlara yol açmaktadır. Ligler başladıktan sonra yeni hocalar getirtmek isteyip Fuat Çapa hocaya tazminatını ödeyerek işine son vermek yanlış zamanda alınabilecek yanlış kararlara bir örnektir. Bu durumun futbolcuların performansları üzerinde de muhtemelen olumsuz etkileri olacaktır ve kulübe zarar verecektir. Daha önce paylaştığımız gibi finansal kaynaklarımızın sözde değil gerçekte hazır olduğunu kamuoyuna saygıyla duyururuz.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi