HAYVAN PAZARINDA TEBDİRLİ HİZMET

Videoyu Aç HAYVAN PAZARINDA TEBDİRLİ HİZMET
A
a

Büyükşehir Belediyesi’nin Korona Virüs ile Mücadele Eylem Planı kapsamında tedbir amacıyla hizmete kapattığı Hayvan Pazarı, gerçekleştirilen temizlik ve dezenfekte çalışmalarının ardından hizmet vermeye başladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Pandemi tedbirleri kapsamında bir süredir kapalı olan canlı hayvan pazarı, normalleşme sürecinde alınan tedbirler ile tekrar açıldı.
MASKESİZ GİRİŞ YOK
Hayvan Sağlık Zabıtası Komisyon Kararı’nın almış olduğu kararlar çerçevesinde pazarın tekrar hizmet vermeye başladığını belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Hayvanların giriş ve çıkışlarının ayrı noktalardan kontrollü olarak yapıyor ve nakil araçlarının temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerine dikkat ediyoruz. Yüksek ateş, burun akıntısı ve öksürüğü olanlar ile maskesiz kişilerin pazara girişlerine izin vermiyoruz. Hayvan satış yerlerinin kapasitesinin yüzde 50’si kadar içeri hayvan alıyor ve alışveriş sırasında fiziksel mesafe konusunda alıcı ve satıcıları uyarıyoruz. Sosyal mesafenin korunabilmesi amacıyla bir padok dolu olurken, bir padoğu boş bırakıyoruz” dedi.
25 KURAL UYGULANIYOR
Hijyen kurallarından da bahseden yetkililer, “Gün bitiminde gerekli dezenfekte ve temizlik çalışmaları gerçekleştirilerek pazarı bir sonraki satış gününe hazır hale getiriyoruz. Bunlar gibi yaklaşık 25 kuralı uygulayarak 15 Haziran’dan itibaren vatandaşlarımıza hizmet vermeye başladık. Vatandaşlarımızdan da hem kendi sağlıkları hem de halk sağlığı için bu kurallara uymalarını bekliyoruz” diyerek pazarın pazartesi ve çarşamba günleri hizmet verdiğini belirtti. HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi