HAZIRLIKSIZ YAKALANDIK

Videoyu Aç HAZIRLIKSIZ YAKALANDIK
A
a

Kamu bankaları tarafından açıklanan konut kredisi paketini değerlendiren Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Gazi Çelik, “Faiz oranlarındaki düşüşün sektörde adeta patlama yaratacağını ama sektörün buna hazırlıksız yakalandığını düşünüyorum” dedi.


Kamu bankaları, normalleşme sürecine geçiş ve sosyal hayatın canlanması için konut kredisi, taşıt kredisi, sosyal hayatı destek ve tatil destek olmak üzere dört yeni kredi paketini açıkladı.
PATLAMA OLACAK
Bu kapsamda birinci el/sıfır konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, 15 yıla kadar vade ve aylık yüzde 0,64 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacak. Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Gazi Çelik, konut kredisi imkanını değerlendirdi. Koronavirüs nedeniyle emlak sektöründe sıkıntılı günler yaşandığını belirten Çelik, “Bu günü değerlendirecek olursak artık yasaklar çoğunlukla kalktı, meslektaşlarımız kurallara uyarak ofislerini açtılar. Şu ana kadar yaşamadığımız, benim de meslek hayatımda yaşamadığım çok uzun zamandan beri devletin bu konut - faiz oranlarındaki düşüş sektörde adeta patlama yaratacağını düşünüyorum ama bunun da inşaat sektörünün hazırlıksız yakalandığını görüyorum. Bundan önceki dönemde 6 ay 1 sene önce faiz oranları yüksekti, inşaat üretimi azdı. Şu anda faiz hiç kimsenin beklemediği bir seviyeye geldi, üretim az olduğundan dolayı da fiyatlardan etkileneceğini görüyorum öyle tahmin ediyorum, sektör buna hazırlıksız yakalandı diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
İYİ HESAP YAPIN
Kredi imkanının ihtiyacı olan insanların değerlendirmesi gereken bir fırsat olduğunu vurgulayan Çelik, “Hem 1 yıl ödemesiz çok çeşitleri var, artı 15 yıla kadar ödeme vadesi var. Bundan dolayı gayrimenkul ihtiyaçları olanların durumu iyi değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum. Faiz oranları Eskişehir halkını, atalarımızın bir sözü var hani ‘ayağını yorganına göre uzat’ derler, ben kredi çekecek ailelere buradan hesaplarını iyi yaparak bu faiz oranlarından ileride güçlük çekemeyecek şekilde değerlendirmelerini tavsiye edebilirim. Eskişehir için de yararlı olacağını düşünüyorum, umuyorum ki fiyatların yükselmesine neden olmasın, tek korkumuz bu. Ben fırsatı yeni evlenecek çiftlerin, gayrimenkul ihtiyacı olanların, kirada oturan insanların iyi değerlendirmesini tavsiye ediyorum” şeklinde konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi