İŞÇİ HAKLININ YANINDADIR

Videoyu Aç İŞÇİ HAKLININ YANINDADIR
A
a

Genel Merkez tarafından geçici olarak görevden alınan Kristal İş Şube Başkanı Erdal Akyazı, “Eskişehir işçisi ve seçilmiş yöneticileri olarak bu hukuk tanımazlığa pabuç bırakmayacak” dedi.


Şube binasında işçilerin de büyük katılım gösterdiği açıklamada konuşan Akyazı, “Bir süredir ana tüzüğün amaçlarına, Eskişehir işçisinin topladığı seçim isteyen imzalara rağmen genel başkanlık makamında bulunan Bilal Çetintaş tarafından kendi şahsi emellerine alet edilmek istenmektedir. Kurum içerisinde herkesin ve her bölgenin kendisine biat etmesi için sendikamız Kristal İş’i ve onun iç örgütlülüğünü bozmaya çalışmakta ve tam bir kaos ortamına sürüklemektedir” dedi.
MÜCADELE VERECEĞİZ
Genel başkanın Eskişehir işçisini yok saydığını öne süren Akyazı, “Bilal Çetintaş Kazım 2019’da bütün işyerlerimizde toplanan işyeri temsilciliği ve şube seçimleri yapılması taleplerini sümen altı ederek Eskişehir işçisini yok saymıştır. Bu bağlamda bütün uzlaşma çabalarımıza rağmen, Eskişehir işçisinin gücünden ve birliğinden korkarak, şube yönetim kurulumuzun taleplerini de hiçe saymak istemiştir. Şube yönetim kurulumuz 15 Ocak’ta yasalar ve ana tüzüğümüzün söz ve karar tabanın olacaktır hükmü gereği seçim kararı almıştır. Şube yönetim kurulumuzun seçim kararını disiplinsizlik olarak göstermek isteyen Bilal Çetintaş, genel merkez yönetim kurulunu ve genel merkez disiplin kurulunu o günden bu yana baskı altına alarak disiplin kurulu kararı ile Eskişehir yönetim kurulumuzu geçici olarak görevden el çektirmiştir. Sendikamızın kurulu gücünü 16 yıl aralıksız kullanan Bilal Çetintaş, bu güçten o kadar zehirlenmiş ki bu ülkenin hala bir hukuk devleti olduğunu ve mahkemeleri bulunduğunu unutmuş gözüküyor. Eskişehir işçisi ve seçilmiş yöneticileri olarak bu hukuk tanımazlığa pabuç bırakmayacak, her türlü mücadeleyi vereceğiz” ifadelerini kullandı.  Öte yandan Akyazı, önceki gece sandıklarla fabrikaya gittiklerini ve muhalif grup tarafından fabrikaya alınmadıklarını söyledi. Akyazı, demokrasiden yana olduklarını belirterek zorluk çıkartmadan fabrikadan ayrıldıklarını vurguladı. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi