KALKINMA İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Videoyu Aç KALKINMA İÇİN ÇALIŞIYORUZ
A
a

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, Eskişehir, Ankara, Konya, Kayseri, Kırıkkale ve Kırşehir İl Tarım ve Orman müdürleri ile birlikte değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Ankara’daki toplantıya katılan illerin tek tek tarımsal potansiyelleri ele alındı. Aynı zamanda 2021-2022 yıllarını kapsayan gelecek dönem faaliyetlerinde yer alması hedeflenen plan ve projelerin sunumları gerçekleştirildi.

12 PROJE HAZIRLADIK

Projeler konusuna büyük bir hassasiyet gösterdiğini ve Eskişehir adına tarım ve hayvancılıkla ilgili tüm potansiyeli ortaya çıkarmak istediğini belirten İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, bu amaçla ilk etapta İl Müdürlüğünce 12 proje hazırlandığını ve bu projelerin toplam bütçesinin yaklaşık 11,5 milyonu bulduğunu ifade etti. Gümüş, Eskişehir’de Tarımsal Kırsal Kalkınmayı Destekleme kurumunun (IPARD) olmaması nedeniyle Avrupa Birliğinin sağladığı proje bütçe finansmanından üreticilerimizin yararlanamadığını söyledi. 

BEBKA DA ÇALIŞIYOR

Bölgede bulunan Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’nın (BEBKA) 2020 yılı için hibe verilecek proje teklif çağrısına çıktığını söyleyen İl Müdürü Gümüş, bu konuda Eskişehir’in tarımsal gelişimine katkı sağlayacak proje çalışmalarına da başlandığının altını çizdi. Gümüş, projelere uygun tarımsal örgütler ve üniversitelerin de proje ortağı olarak değerlendirmeye alınacağını ifade etti.

TARIMA KATKI

Gümüş ayrıca, Tarım ve Orman Bakanlığımızla birlikte ilimizde küresel ısınma ve iklim değişikliğinin tarıma etkilerinin azaltılmasına yönelik Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) kaynaklı proje çalışmasının da başlatıldığını söyledi. HM

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi