Köpeğine kavuştu

Videoyu Aç Köpeğine kavuştu
A
a

Paylaşılamayan köpekle ilgili davayı karara bağlayan mahkeme, ‘Marley’in sanıktan alınarak eski erkek arkadaşına verilmesine hükmetti.

Eskişehir 3. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasına, köpeği zorla alıkoyduğu öne sürülen Ezgi B. katılmadı. Osman Orhan Baçaru (24) ile tarafların avukatları duruşma salonunda hazır bulundu.
ÇOK ÖZLEDİM
Mahkemenin hakimi, ‘Marley’in Baçaru’ya verilmesinin kararlaştırıldığını açıklayarak davayı karara bağladı. Osman Orhan Baçaru, adliye çıkışında yaptığı açıklamada, yaklaşık iki yıl süren yargılamanın ardından kendilerini memnun eden bir karar çıktığını söyledi. Avukatlarına teşekkür eden Baçaru, “Çok mutluyum. Umarım onunla sokaklarda tekrar gezebilirim. Marley’i çok özledim. O günü iple çekiyorum. Marley geldikten sonra hayatım daha da güzelleşecek” dedi.
ÖRNEK OLMALI
Baçaru’nun avukatlarından Oytun Süllü ise daha önce İzmir’deki bir boşanma davasında 2köpeğin iki haftada bir görülmesi’ yönünde emsal teşkil eden karar verildiğini anlattı. Hayvanlara verilen değerin son yıllarda daha da arttığını görmekten mutluluk duyduğunu belirten Süllü, “Emsal niteliği olan bu davanın Türkiye’ye yayılması, insanların Osman’ın davasındaki gibi köpeklerine kavuşmasını istiyoruz” diye konuştu. Avukat Ahmet Seyhan da bugüne kadar bu kararı beklediklerini anlattı. Bu süreçte Baçaru’nun yanında olmaya çalıştıklarını dile getiren Seyhan, “Osman evladına kavuşuyor artık” ifadelerini kullandı. AA

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi