Kütahya Teknokent İle Kenya Eğitim Bakanlığı İş Birliğine Hazırlanıyor

Videoyu Aç Kütahya Teknokent  İle Kenya Eğitim Bakanlığı İş Birliğine Hazırlanıyor
A
a

Kütahya Teknokent İle Kenya Eğitim Bakanlığı İş Birliğine Hazırlanıyor

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kenya Eğitim Bakanlığına bağlı Üniversite Eğitim ve Araştırma Devlet Dairesi Baş Sekreteri ve Büyükelçi Simon Nabukwesi beraberindeki heyet Kütahya Tasarım Teknokent’i ziyaret etti.
Tasarım Teknokent’e gerçekleştiren ziyarette Baş Sekreter Simon Nabukwesi’ye, Chuka Üniversitesi Rektörü Prof. Erastus Nyaga Njoka, Maseno Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Julius O. Nyabundi, Jaramogi Oginga Odinga University of Science and Technology Rektör Yardımcısı Prof. Stephen G. Agong eşlik ettiler. Ziyarette üniversiteyi ise Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Şahmurat Arık, DPÜ Uluslararası Öğrenci Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Yunus Şişman ve Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Bünyamin Han temsil etti.
Kütahya Tasarım Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz’ü makamında ziyaret edip bir süre sohbet eden heyetler, ardından Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi İsmail Yoşumaz’ın rehberliğinde Tasarım Teknokent’teki bazı şirketlerin ofislerine girerek sürdürülen projeler hakkında bilgi aldı. Bu şirketlerden biri olan Kuvarssoft Teknoloji Ltd. Şti. kurucu ortağı Cüneyd Canbek yapılan faaliyetler hakkında heyetlere ayrıntılı bilgi verdi. Heyetler daha sonra Cevizsoft A.Ş. ve Cezeri Teknoloji Sanayi Ticaret Limited Şirketini ziyaret ederek Ar-Ge etkinlikleri konusunda bilgi aldılar.
Kenya heyeti Kütahya Tasarım Teknokent’i çok beğendiklerini ve Kenya’da da böyle bir projeyi hayata geçirirken iş birliği yapmak istediklerini dile getirdiler.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir