Kütahyalı çiftin 9 yıl önce hobi amacıyla kurduğu lavanta bahçesi şimdi gelir kapıları oldu Kütahyalı çiftin 9 yıl önce hobi amacıyla kurduğu lavanta bahçesi şimdi gelir kapıları oldu

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Öğretmen Akademisi çerçevesinde “Şehir ve Musiki” konulu program düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde devam eden Öğretmen Akademisi’nin 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı kapanış programının konuğu Yazar-Müzisyen Rıza Tekin Uğurel oldu. Uğurel, öğretmenlerle bir araya gelerek geçmişten günümüze musiki ve şiir deneyimlerini paylaştı. Program boyunca, Türk musikisinden ve ayrıca Rıza Tekin Uğurel tarafından bestelenen eserlerden örnekler icra edilerek öğretmenlere unutulmaz anlar yaşatıldı.

Programa, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Şube Müdürü Mustafa Topuz ve çok sayıda öğretmen katıldı. Etkinlik sonunda, Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Rıza Tekin Uğurel’e teşekkür belgesi ve hediye takdim etti. Kütahya’nın musiki yönüyle de önemli bir merkez olduğunu vurgulayan Müdür Hasan Başyiğit, yeni nesil tarafından bunun pek bilinmediğini, bu çeşit programlarla, değerli isimlerle bu konuda halkın bilgilendirilmesi, ilin tanıtımının yapılması gerektiğinin önemini vurguladı ve programda emeği geçenlere teşekkür etti.

Kütahya Öğretmen Akademisi’nin bir sonraki etkinliklerinin Eylül ayından itibaren devam edeceği belirtildi.

Kaynak: iha