MAAŞLAR YETMİYOR

Videoyu Aç MAAŞLAR YETMİYOR
A
a

Türkiye Emekliler Derneği Şube Başkanı Arif Duru, emeklilerin almış olduğu maaşın yetmediğini belirterek kira ve yakacak yardımı yapılmasını istedi.


Emeklilerin gündemiyle ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Emekliler Derneği Şube Başkanı Arif Duru, 2000 sonrası emekli olanlara müjde verdi.
MÜJDEYİ VERECEĞİZ
Şube Başkanı Duru, “Türkiye Emekliler Derneği olarak 2000’den sonra emekli olanların intibakı için yoğun bir çalışmanın içerisindeyiz. Anayasa Mahkemesi bize bir yön verdi. Bu yönde TBMM’de bir kanun çıkarsa gerçekleşir dendi. Bu konuda da biz kamu denetçileri başkanlığı ile beraber 2000 sonrası emekli olanlara intibak yapılmasın için çalışıyoruz. Müjdeli haberi yakında vereceğiz inşallah” dedi.
DEVLET KATKI YAPSIN
İkramiyelerin artışıyla ilgili de konuşan Duru, “1970’den bu yana mücadele ede ede 2018 yılında 7143 sayılı kanunla gerçekleşti. Ama bizim talebimiz bir maaş tutarıydı. Bin lira karar verildi.  Bu bin lira da eriyor. Emeklilerimizin almış olduğu maaşlar yetmiyor. Elektriğe, suya zam geliyor sıkıntı içerisindeyiz. Kira ve yakacak yardımı yapılırsa iyi olur. Bizler hastalık primi ödedik.  Ödeyenlerle ödemeyenleri aynı kaba koydular. Bizim bu sistemden çıkarılmamız gerekir. Hastalık primi ödemeyen varsa ona da devlet katkı yapsın” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi