Makarnacı Hüseyin Pehlivan İçin Muhtardan Yardım İsteği

Videoyu Aç Makarnacı Hüseyin Pehlivan İçin Muhtardan Yardım İsteği
A
a

Bilecik’İn Pazaryeri İlçesine Bağlı Karadede Köyünde Mezarı Tahrip Olan Sultan Abdülaziz’İn Başpehlivanlığını Yapan Makarnacı Hüseyin Pehlivan İçin Muhtar Yetkililerden Yardım Bekliyor.

Bilecik’in Pazaryeri ilçesine bağlı Karadede köyünde mezarı tahrip olan Sultan Abdülaziz’in başpehlivanlığını yapan Makarnacı Hüseyin Pehlivan için muhtar, yetkililerden yardım bekliyor.
Pazaryeri ilçesine bağlı Karadede köyünün aynı zamanda kurucusu olan Sultan Abdülaziz’in başpehlivanlığını da yapan Makarnacı Hüseyin Pehlivan’ın mezarı bakımsızlıktan terk edilmeye bırakıldı. Mezarın bir kısmı köy muhtarı Yusuf Akyavuz girişimleriyle tamir edildi. Ancak, Osmanlı’da önemli bir yere sahip olan Makarnacı Hüseyin’in için köy halkı hem heykel hem de yeni bir mezar talep ediyor.
Konuyla ilgili konuşan köy muhtarı Yusuf Akyavuz, “Osmanlı tarihinde Sultan Abdülaziz Dönemi’nde başpehlivan olarak görev yapmış olan bir kahramanımızdır. 10 yıldır ikamet ettiğim sürede burada mahalle muhtarlığına seçildim. Mezarı tamamen tahrip olduğu için güzel modern durumlara getirilmesi hatta onun pazaryerinde bir heykelinin yapılmasını talep ediyorum. Kaymakamlık veya yetkili olanlardan bunun yapılmasını istiyorum. Eğer yapılırsa mezarın etrafı da açılır. Bana bir destek yardımcı olsunlar veya kaymakam tarafından veya yetkili olanlardan” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi