Milletimiz oyunlarını bozdu

Videoyu Aç Milletimiz oyunlarını bozdu
A
a

27 Mayıs 1960 darbesinin yıldönümü nedeniyle partisinin Vilayet Meydanı’nda yaptığı basın açıklamasında konuşan AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan, “Üzerinden yıllar geçse de vesayetçi odaklar varlığını devam ettirerek 15 Temmuz’da da benzer bir senaryoyu devreye sokmaya çalışmışlardır. Ancak milletimiz oyunlarını bozmuştur” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
AK Parti Eskişehir İl Teşkilatı tarafından 27 Mayıs 1960 darbesinin yıldönümü nedeniyle Vilayet Meydanı’nda basın açıklaması yapıldı. Açıklamada konuşan Zihni Çalışkan, tüm darbeleri kınadığını, millet iradesinin üzerinde hiçbir gücün olmadığını belirtti. Türkiye’nin birçok kez darbelere maruz kaldığına dikkat çeken Çalışkan, “Bu darbeler milletimizin bünyesindeki demokrasi, ekonomi, insan hakları, sivil ve sosyal hayat unsurlarına zarar vermiştir” diye konuştu.
HUKUKSUZCA İDAM EDİLDİLER
 Mayıs Darbesi’yle birçok siyasinin haksız ve hukuksuz yere idam edildiğini belirten Çalışkan, “Millet iradesine savaş açan, milli ve manevi değerleri yok etmeye çalışan zihniyet, demokratik yollarla seçilen yönetime antidemokratik yöntemlerle el koyarak seçilmiş yöneticileri tutuklamış, tiyatrovari yargılamalar ile masum insanları hukuk dışı şekilde darağacına göndermiştir. İdam edilenler yalnızca başbakan, bakan, milletin vekilleri değil bilakis demokrasi ve milli iradeye olan inançlarıyla Türk milleti olmuştur” şeklinde konuştu.
15 TEMMUZ’DA BENZER SENARYO
Çalışkan konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Üzerinden yıllar geçse de vesayetçi odaklar varlığını devam ettirerek en son 15 Temmuz’da da benzer bir senaryoyu devreye sokmaya çalışmışlardır. Ancak Milletimiz darbeler ve darbeciler karşısında liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşuyla bu kez millet iradesi üzerinde tahakküm kurmak isteyenlerin oyunlarını bozmuştur. Millete ve hizmete sevdalı kadrolar ile Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye, 15 Temmuz’da demokrasi düşmanlarına en büyük dersi vermiştir.” MELTEM KARAKAŞ
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir