MÜCADELEDEN TAVİZ VERMEYİZ

Videoyu Aç MÜCADELEDEN TAVİZ VERMEYİZ
A
a

Kadınların yan yana gelerek kötü gidişatı değiştirebileceğini söyleyen Eskişehir Demokratik Kadın Platformu Sözcüsü Umut Özge Yılmaz, “Biz kadınlar yüzyıllardır biriktirdiğimiz mücadele deneyimlerimizi heybemizde taşıyor ve vazgeçmiyoruz ne haklarımızdan ne de hayatlarımızdan” dedi.

Eskişehir Demokratik Kadın Platformu (EDKP), 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle yürüyüş düzenledi. ESPARK AVM önünden başlayan ve Adalar Porsuk Mevkii’nde kadar devam eden yürüyüşte kadınlar, ‘Kadınlar artık susmayacaklar’, ‘Gelsin baba, gelsin devlet, gelsin jop inadına isyan, inadına özgürlük’, ‘Bağır bağır herkes duysun, erkek şiddeti son bulsun’ sloganları attı.
 
YAN YANA GELİYORUZ
Yürüyüşün sonunda EDKP adına basın açıklamasını okuyan KESK Üyesi Umut Özge Yılmaz, kadınların yok edilmek istendiğini söyleyerek, “Biz kadınlar bütün bu tablo karşısında yüzyıllardır biriktirdiğimiz mücadele deneyimlerimizi heybemizde taşıyor ve vazgeçmiyoruz ne haklarımızdan ne de hayatlarımızdan. Yan yana gelerek değiştirebileceklerimizi biliyoruz. Kadın dayanışmasını hayatın her alanında ilmek ilmek, emek emek örmeye devam ediyoruz. Şiddete, kadın cinayetlerine, tacize, tecavüze, eşitsizliğe, savaşa karşı gücümüzü kadın dayanışmasından alıyoruz. Biz kurduğumuzda daha da güzelleşecek dünya için mücadelemizden ve direnişimizden asla taviz vermiyoruz. Hiçbir kız kardeşimizin kendini çaresiz ve yalnız hissetmediği, gerçek bir eşitliğin ve özgürlüğün dünyasının kurulduğu güne kadar yan yana omuz omuza olmaya devam edeceğiz. Asla yalnız yürümeyeceğiz. Yaşasın kadın dayanışması” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi