Mutfakta yangın var

Videoyu Aç Mutfakta yangın var
A
a

DEVA Partisi Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Ergen, partisinin Eskişehir il başkanlığını ziyaret etti. Ziyarette konuşan İsmail Haşim Ateş, vatandaşın mutfağında yangın olduğunu söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ziyarette Deva Partisi Eskişehir İl Başkanı İsmail Haşim Ateş ve beraberindeki partililerhazır bulundu. Toplantıda vatandaşın yaşadığı ekonomik sıkıntılara dikkat çeken Ateş, Mustafa Ergen ile birlikte sivil toplum kuruluşlarını ve esnafı ziyaret ederek sıkıntılarını, taleplerini dinleyeceklerini ifade etti.
MUTFAKTAKİ YANGIN BÜYÜYOR
Yılbaşından hemen sonra çok olumsuz birtakım zamların geldiğini söyleyen Ateş,“Halkımızın hakikaten özellikle enflasyonla ve işsizlikle ilgili çok büyük problemleri var. Eskişehir ekonomisi üniversite öğrencilerinin kente kattığı katma değer ile çok ilgili. Pandemiden çok olumsuz etkilendi şehrimiz. Yeni yeni düzeliyor derken, ekonomik krizle ilgili sıkıntıları yaşıyoruz. Eskişehir alt yapı anlamında birtakım eksikleri olan bir kent. Kuzey güney çevre yolu gibi, Marmara’ya bir demiryolu bağlantısı gibi, havaalanımızın olmaması gibi problemleri söyleyebilirim. Ama insanlar bu problemleri unuttu, özellikle mutfaktaki yangınla uğraşıyor. Böyle bir derdimiz var. Maalesef bu yangın da git gide büyüyor. Pazar ziyaretlerimiz oluyor her hafta. Pazarlarda halkın feryadını dinliyoruz” diye konuştu.
ANA GÜNDEM EĞİTİM OLMALI
Partisinin eğitim politikaları hakkında konuşan ve eğitimde fırsat eşitliğinin altını çizen Ergen ise, “Ülkenin ana gündeminin eğitim olması birinci önceliğimiz.Çünkü dünya değişiyor, yepyeni girişimci ekonomi dünyada baş gösteriyor. Ülke olarak en büyük hammaddemiz petrol değil, altın değil insan kaynağıdır, genç nüfusudur. Genç nüfusun eğitimle işlenmesi gerekiyor” dedi. 3 yaşından itibaren verilecek eğitimin önemine dikkat çeken Ergen, “Şu andaki dünya daha hızlı, herkesin birbirine bağlı olduğu, insan gücünün ve paranın akışkan olduğu bir dünya, bu dünyada teknoloji dalgaları da hızla gelmeye başladı. Buna hazırlıklı olmazsan başkalarına çalışan insanlar olacağız. Böyle giderse ne yerli Türk şirketine kendi sermayemiz ne de kendi yazılımcılarımız olacak. Yüz yıl önce sanayi devrimini kaçırdık girişimcilik devrimini kaçırmamamız gerekiyor” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir