Ödüllü Filmler Anadolu’Da

Videoyu Aç Ödüllü Filmler Anadolu’Da
A
a

Sabancı Vakfı Kısa Film Platformu Tarafından Düzenlenen Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışmasında Ödül Alan Filmler, İletişim Bilimleri Fakültesi Dorlion Salonu'nda Öğrencilerle Buluştu.

Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışmasında ödül alan filmler, İletişim Bilimleri Fakültesi Dorlion Salonu’nda öğrencilerle buluştu.
Film gösteriminin ardından yapılan söyleşide; yarışmanın sanat yönetmeni ve film yapımcısı Zeynep Atakan öğrencilerle bir araya geldi.
Mülteci kadınlar, çocuk işçiler, ve ayrımcılık gibi toplumsal konulara dikkat çeken kısa filmlerle ilgili görüşlerini aktaran Zeynep Atakan, filmlerin jüriler tarafın nasıl seçildiği ve değerlendirildiğiyle ilgili öğrencilere bilgi verdi. Yarışmayla ilgili bilgi veren Zeynep Atakan, şöyle konuştu:
’’Vakıf 5 yıl önce, toplumsal ve sosyal hassasiyet taşıyan olayların sanat yoluyla ele alınması ve genç sanatçıları keşfederek onların kariyerlerine destek olmak amacıyla bir film yarışması başlattı. Ben ve ekibimin vakıfla birlikte ilerlettiği bu yarışma, genç yönetmenler ve toplumsal duyarlılık oluşturmak açısından oldukça önemli.’’
Bu yıl yarışmanın konusunun dijital yalnızlık olduğunu dile getiren Atakan, başvuru tarihinin 22 Kasım Cuma günü sona erdiğini söyledi. Zeynep Atakan, “Geçtiğimiz yıllarda da sizlerle birçok kez bir araya geldik. Umarım, gelecek yıl ödül alan filmlerimizi tekrar birlikte izleme şansımız olur. Hepinize katıldığınız için teşekkür ediyorum” İfadelerini kullandı.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi