Odunpazarı’ndan çevre ve atık eğitimi

Videoyu Aç Odunpazarı’ndan çevre ve atık eğitimi
A
a

Odunpazarı Belediyesi,sıfır atık uygulamaları kapsamında doğayı ve çevreyi korumaya yönelik çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor. Korona salgını nedeniyle bir süre ara verilen çevre ve atık eğitimlerinin ilki Cumhuriyet Lisesi’nde verildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Çevreyi ve doğayı korumaya yönelik çalışmaları ile dikkatleri üzerine çeken Odunpazarı Belediyesi, çocukları çevre ve doğa konusunda bilinçlendirmek için verdiği ‘çevre ve atık eğitimlerine’ devam ediyor.  Pandemi nedeniyle bir süre ara verilen çevre ve atık eğitimlerin ilki Cumhuriyet Lisesi’nde gerçekleştirildi.  
 
Odunpazarı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Lisesi’nde düzenlenen eğitim, iki oturumda gerçekleştirildi. Eğitime öğrencilerin yanı sıra okul personeli de katıldı. Eğitim süresince öğrenci ve okul personeline Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Mühendisleri tarafından geri dönüşüm ve atık yönetimi ile ilgili sunum yapıldı.
 
Etkili bir çevre bilinci oluşturan eğitimlerde çöp ve geri dönüşümün ne olduğundan, nerelere atılması gerektiğinden, atılan çöp ve geri dönüşümlerin nerelere gittiğinden ve geri dönüşümün faydalarından bahsedildi. Eğitimlere büyük bir ilgi ile katılan çocuklar, eğitimlerin sonucunda, geri dönüşüm, geri kazanım ve çevre bilinci konusunda detaylı  bilgi sahibi oldular.
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir