Okudukları Kitapları Nusaybin’Deki Misak-I Milli Ortaokulu Öğrencilerine Gönderdiler

Videoyu Aç Okudukları Kitapları Nusaybin’Deki Misak-I Milli Ortaokulu Öğrencilerine Gönderdiler
A
a

Eskişehir Gökmeydan Spor Kulübü 80 Taekvondo Sporcusu, ‘Okuma Halkası’ Sloganı İle Okudukları Kitapları, Nusaybin İlçesin De Bulunan Misak- I Milli Ortaokulu’Na Hediye Ettiler

Eskişehir Gökmeydan Spor Kulübü’nün 80 tekvando sporcusu, ‘Okuma Halkası’ sloganı ile okudukları kitapları, Mardin’in Nusaybin ilçesin de bulunan Misak-ı Milli Ortaokulu öğrencilerine gönderdiler,
Gökmeydan Spor Kulübü, sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. ‘Okuma Halkası’ sloganıyla kitap okuyan sporcular, okudukları kitapları içindeki notlar ile birlikte Misak-ı Milli Ortaokulu’na gönüllü olarak hediye ettiler. Nusaybin ilçesinde bulunan Misak- ı Milli Ortaokulu öğrencileri de kitapları okuduktan sonra başka ildeki öğrencilere hediye ederek okuma halkasına katkı sağlayacaklardır.
Gökmeydan Spor Kulübü Başkanı Hilmi Yıldırım, kitapların teslim programında yaptığı konuşmasında, ‘’Atatürk’ün ‘Ben çocukken yoksuldum. İki kuruş elime geçince bunun bir kuruşunu kitaba verirdim. Eğer böyle olmasaydım, bu yaptıklarımın hiç birisini yapamazdım’ sözleri bize ilham oldu. Gökmeydan Spor Kulübü’müzün hep spor yapması hem de kitap okuması hem de kitapları hediye etmesi çok güzel örnek bir davranıştır. İnsanları bilinçlendirmek, kültür seviyelerini artırmak oldukça güzel bir davranış modelidir. Böyle güzel bir örnek projeyi başlatan Elif Çatal hocamızla ve siz sporcularımızla gurur duyuyoruz. Desteklerinden dolayı yönetici arkadaşlarıma ve sporcu velilerimize teşekkür ediyorum’’ dedi.
Projeye destek veren tiyatro eğitmeni Şeker Aybala, ‘’İyi bir sporcu olmak istiyorsanız, daha çok kitap okumalısınız’’ dedi.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi