Osmaneli De İnternet Kafeler Denetlendi

Videoyu Aç Osmaneli De İnternet Kafeler Denetlendi
A
a

Osmaneli Kaymakamlığı Bünyesinde Oluşturulan Komisyon Tarafından, İlçe Genelindeki İnternet Kafeler Denetimden Geçirildi

Osmaneli Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan komisyon tarafından, ilçe genelindeki İnternet kafeler denetimden geçirildi.

Denetimler kapsamında ilçe genelinde faaliyet gösteren İnternet kafeleri denetleyen komisyon üyeleri, İnternet kafe işletmecilerine uymaları gereken kurallar hakkında bilgi verilerek, çalışma ruhsatlarının olup olmadığı, sigara yasağına uyulup uyulmadığı ve yasak içerikli sitelere girilip girilmediği, sosyal mesafe, hijyen ve maske konularında denetleme yapıldı.
Ayrıca kafe sahiplerine, 12 yaş altı çocukların İnternet kafelere alınmaması hususunda da uyarılarda bulunularak, yasağa uymayan işletmelerle ilgili gerekli cezai işlemlerin uygulanacağı belirtildi.
Denetim komisyon Başkanı İsmail Çalışkan, konuyla ilgili açıklamasında, denetimler kapsamında oluşturulan komisyon tarafından ilçe genelindeki İnternet kafelerin denetimden geçirildiğini söyledi.
Titizlikle yapılan denetimlerin sık sık devam edeceğini kaydeden Çalışkan, şunları kaydetti:
"Yapılan denetimler sonucunda sosyal mesafe,hijyen ve maske kurallara uymadığı denetimleri yaptık. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da bu denetimlerimiz sıklıkla devam edecektir. Yapılacak olan denetimlerde kurallara uymadığı ve verilen sürelerde gerekli iş ve işlemleri yerine getirmediği tespit edilen İnternet kafelere iş yeri kapatma cezalarına varan cezai işlemler uygulanacaktır. Amacımız birilerini cezalandırmak değil, çoğunlukla çocuk ve gençlerimizin vakit geçirdiği bu yerleri çocuk ve gençlerimiz için güvenli mekânlar haline getirmektir.“
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi