Osmanlı Ocakları Ayasofya’Nın İbadete Açılması Nedeniyle Kurban Kesti

Videoyu Aç Osmanlı Ocakları Ayasofya’Nın İbadete Açılması Nedeniyle Kurban Kesti
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İmzasıyla 24 Temmuz'da Yeniden İbadete Açılacak Ayasofya Camisi İçin Osmaneli Osmanlı Ocakları Başkanlığı Şükür Kurbanı Kesti Dualar Edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 24 Temmuz’da yeniden ibadete açılacak Ayasofya Camii için Osmaneli Osmanlı Ocakları Başkanlığı şükür kurbanı kestirdi.
Ayasofya’nın müzeden camiye dönüştürülmesinin sevinci tüm yurtta olduğu gibi Osmaneli’de de yaşanıyor. Osmaneli Osmanlı Ocakları tarafından Sakarya nehri kenarında bir çay bahçesinde düzenlenen programda dualar edildi, ardından da şükür kurbanı kesildi.
Osmanlı Ocakları Başkanı Mikail Mertoğlu yaptığı açıklamada, “Ayasofya’nın cami olarak yeniden ibadete açılması da bizleri çok mutlu etti. Fethin sembolü olan Ayasofya’da 86 yıl sonra namaz kılınacak olması tüm Müslümanları mutlu etti. Ayasofya’nın yeniden ibadete açılıyor olması sebebiyle kurbanımızı kestik. Allah kabul etsin” diye konuştu.
Düzenlenen programa Belediye Başkanı Münür Şahin, Osmanlı Ocakları Başkanı Mikail Mertoğlu ve beraberindeki heyet ile vatandaşlar katıldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi