Alpata Eskişehir logo sağı

Özel Öğrencilerin El Emeği Ürünleri

Videoyu Aç Özel Öğrencilerin El Emeği Ürünleri
A
a

Yeteneklerine Göre Atölyelerinde Eğitimlerini Alan Özel Çocuklar Psiko-Sosyal Gelişimlerine Destek Olmak, Özgüvenlerini Geliştirmek Adına Eğitimlerine Devam Ediyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Yeteneklerine göre atölyelerinde eğitimlerini alan özel çocuklar, psiko-sosyal gelişimlerine destek olmak, özgüvenlerini geliştirmek adına eğitimlerine devam ediyor.
Kütahya Bahattin Çini Özel Eğitim Meslek Okulundaki lise düzeyinde 100 civarında özel öğrencileri okul bünyesinde açılan atölyelerde eğitimlerine devam ediyorlar. Eğitimler özel öğrencilere psiko-sosyal gelişimlerine destek olurken, özgüvenlerini geliştirmek adına ve toplumla adapte olmaları için ise büyük önem taşıyor. Yiyecek-içecek, el-sanatları, tarım, matbaa ve mobilya, seramik ve cam teknolojileri alanlarında bir birinden güzel ürünleri üretme fırsatı buluyorlar.
Özel çocukların okuldaki üretimleri ile özgüvenlerinin geliştiğini söyleyen Kütahya Bahattin Çini Özel Eğitim Okul Müdürü Mehtap Kınalıbaş “Okulumuz özel öğrencilere hizmet veren bir meslek okulu. Yeni okul binamıza taşınmamızdan sonra atölyelerimizin sayısı ve imkanlarımız arttı. Yeni alanlar açtık. Okulumuza matbaa ve tarım alanımızı kazandırdık. Çocuklarımız atölyelerimizde aktif bir şekilde üretim yapıyorlar. Şuan hali hazırda mobilya atölyemizde, yiyecek-içecek atölyemizde, el sanatları ve diğer atölyelerimizde öğrencilerimiz el becerilerini de geliştiriyorlar. Çocuklarımıza burada mesleki yeterlik sağlanıyor. Ayrıca geçtiğimiz sene okuluz da döner sermaye kurarak öğrencilerimizin ürettiklerini satıyoruz ve öğrencilerimizde bu satışlardan kazanç elde ediyorlar. Üretim keyif veren bir şey, özel çocuklarımız da bu üretimin bir parçası olmaktan son derece memnunlar, üretim yaptıkça özgüvenleri artıyor ve kendileri onore oluyorlar.”
Okuldaki eğitimlerini sürdüren lise düzeyindeki özel öğrenciler ise yaptıkları çalışmalardan mutlu olduklarını söylediler.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi