SAĞLIĞIN İÇİN LÜTFEN EVDE KAL!

Videoyu Aç SAĞLIĞIN İÇİN LÜTFEN EVDE KAL!
A
a

EASKF Başkanı Sadri Atam koronavirüsün önüne geçebilmek için evlerde kalınması yönünde uyarılar yaparak, “Evde kal, sosyal mesafeyi koru, hijyene dikkat et” dedi. İlimizdeki birçok antrenör, başkan ve sporcular da sosyal medya hesaplarından evlerde kalınması yönünde paylaşımlar yaptı.

Atam uyarılarda bulundu
Eskişehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (EASKF) Başkanı Sadri Atam Eskişehir’deki amatör spor camiasını evde kalmaları için bir kez daha uyardı. Daha önce de evlerden çıkılmaması çağrısında bulunan Başkan Atam dün de koronavirüs salgınının önüne geçilmesi ve hastalıktan uzak kalmak için evlerden çıkılmaması gerektiğini bir kez daha yineledi.
 
Kurallara uyalım
Atam, “Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ülkemizde de can almaya devam ediyor. Bu zorlu süreci inşallah hep birlikte atlatacağız. Yeter ki kurallara, yönlendirmelere uyalım ve mutlaka evlerimizde kalmaya devam edelim. Evde Kal Kampanyasına destek için biz amatör spor kulüplerine çok büyük görevler düşüyor” diye konuştu.
 
Sosyal mesafeni koru
Evde kalma çağrısını herkesin yayması gerektiğine değinen Atam şöyle konuştu; “ASKF ve amatör spor ailesi olarak yönetici, antrenör, hakem, saha komiseri, sağlıkçı, tesis görevlisi, spor basını, sporcu ve ailelerine başta sosyal medya olmak üzere kısa mesaj (SMS) ve diğer haberleşme araçları ile bu çağrıyı yapalım; Evde kal, sosyal mesafeyi koru, hijyene dikkat et.”
 
Tek yürek oldular
İlimizde sadece Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sadri Atam değil amatör spor kulüpleri yöneticileri, antrenörleri ve sporcular da evden çıkmadıklarını belirterek koronavirüs salgınının önüne geçilebilmesi için sosyal medya hesaplarından çeşitli çağrılarda bulunuyorlar. İşte o paylaşımlardan bazıları;
 
 
Ebeveynlere iş düşüyor
Eskişehirspor Altyapı Koordinatörü Serdal Eroy, Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara’nın ‘Tüm futbolcuları bekleyen tehlike’ başlığı ile yapılmış haberini göstererek futbolculara ve ebeveynlere seslendi. Eroy, “Tüm altyapılarda dikkat edilmesi gerekenler: Dikkatli olun ve dışarlarda futbol oynamayın! Ebeveynler iş size düşüyor...” ifadelerine yer verdi.
 
Durum çok ciddi
Tahsin Tekmen Süper Amatör Küme’de mücadele ederek şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olan Sağlıkspor’un başkanı İsa Melih Batur kişisel sosyal medya hesabından, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın yapmış olduğu açıklamaları paylaşarak, “Durum çok çok ciddi. Evde Kal Türkiye!” paylaşımında bulundu.
 
Hayat eve sığar
Eskişehir Judo antrenörlerinden olan Kürşad Kambur şu ifadeleri kullandı; “Bizler sizleri seviyoruz. Sağlığınız her şeyden önce gelir. O yüzden evde kal hareketsiz kalma. Günde en az 20 dakika evde hareket et. Hayat eve sığar.. #evdekal #hareketsizkalma #HayatEveSıgar”
 
Evde kal Türkiyem
İlimizi karatede başarı ile temsil eden kulüplerden Enisler Group Kamerspor’un başkan ve antrenörü Abdullah Turhan, evde çalışma gerçekleştiren sporcularının videolarını paylaşarak, “Evde kal Türkiyem” ifadelerine yer verdi. 
 
Hijyene dikkat et
Türkiye Futbol Federasyonu Kadınlar 3. Ligi 4. Grup’ta ilimizi temsil eden takımlardan olan Öncüspor’un antrenörlerinden Şaban Yaşa şahsi hesabından takipçilerine seslenerek, “Evde kal, sosyal mesafeyi koru. Hijyenine dikkat et. Hayat eve sığar, Evde kal Türkiye!” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi