Sessiz kalmayacağız

Videoyu Aç Sessiz kalmayacağız
A
a

Eskişehir’de LGBTİ+’leri öldürme çağrısı yer alan broşürün dağıtılmasına ilişkin Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduklarını söyleyen Avukat Hasan Çayır, “Avukatlar olarak LGBTİ+’lara yapılan saldırılara sessiz kalmayacağız” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir’de LGBTİ+’leri öldürme çağrısı yer alan broşür dağıtıldı. Odunpazarı ilçesinde bulunan Emek, 71 Evler, Erenköy ve Yenidoğan Mahallelerinde dağıtılan broşürde LGBTİ’ler hedef alınarak öldürülmesi, recm edilmesi ve hatta yakılması çağrılarına yer verildi.
HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA SEVK EDİYOR
Eskişehir’de dağıtılan LGBTİ+’lara yönelik şiddet çağrısı içeren broşürler hakkında Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurularında bulunuldu.Suç duyurusu öncesinde adliye önüne gelen aktivistler ve avukatları açıklama yaptı. Avukatlar adına açıklamayı okuyan Hasan Çayır, “LGBTİ+’lar her gün yaşam alanlarında nefret söylemlerine, tacize, tecavüze maruz bırakılırken; yaşamlarını tehdit eden, yakmak ve öldürmek istediğini dile getiren tarikatlara karşı herhangi bir önlem alınmamaktadır. Söz konusu broşürler anayasanın eşitlik, ayrımcılık yasağı ve laiklik ilkelerine aykırı olmasının yanı sıra Türk Ceza Kanunu bakımından da halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçunuda oluşturmaktadır.Avukatlar olarak LGBTİ+’lara yapılan saldırılara sessiz kalmayacağız. Şiddet ve ölüm tehditleri içeren söz konusu broşürlerle ilgili savcılık ivedi bir şekilde harekete geçmelidir. Yaptığımız suç duyurusu ile beraber bu hukuki sürecin bizzat takipçisi olacağız” diye konuştu.
CEZA ALMALARINI İSTİYORUZ
“Eskişehir’de hiçbirimiz güvende değiliz” diyen Aktivist Mati Solak ise, “Katliam çağrılarıyla bir cinayet hazırlığında olanlar hakkında bugün suç duyurusunda bulunuyoruz. Faillerin ve onları koruyanların ceza alması elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir