SİBER ŞİDDETLE MÜCADELE

Videoyu Aç SİBER ŞİDDETLE MÜCADELE
A
a

Eskişehir Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi paydaşlığı ile ‘Siber Şiddeti Tanıma ve Önlemede Öğretmenin Rolü’ konulu konferans düzenlendi.


25 Kasım Kadına Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü kapsamında düzenlenen konferans, öğretmen adayları tarafından yoğun ilgi gördü. Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansın moderatörlüğünü yapan Eğitim Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Emre Ev Çimen yaptı.
GÖREV EDİNECEKLER
Konferansta konuşan Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, “Hedefimiz burada işlediğimiz konu ile ilgili çalışmaların devam etmesi için bundan sonra gerçekleştireceğimiz çalışmalarımızda akademisyenlerimiz ve öğretmen adaylarımız ile birlikte hareket etmektir. İnanıyorum ki bu fakülteden mezun olarak ülkemizin dört bir yanında görev yapacak öğretmenlerimiz, bulundukları her yerde buradan aldıkları bilgileri topluma yaymayı görev edineceklerdir” dedi.
MUTLAKA ÖĞRETİN
Siber şiddetin hukuksal boyutunu anlatan Türkiye Bilişim Derneği Şube Başkanı Av. Dr. Barış Günaydın ise “Sanal dünyada normları yetişkinlerin belirlemesi pek mümkün değildir. Çocuklara özel bilgilerini paylaşmaması gerektiğini mutlaka öğretin. Gerektiğinde saldırıları kanıtlayabilmek için şiddet ve taciz içerikli mesajları delil olarak saklayın” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi