ŞİFA DAĞITACAKLAR

Videoyu Aç ŞİFA DAĞITACAKLAR
A
a

Türkiye 142’ncisi olarak Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesine birincilik ile giren Yaren Us, 4’üncü sınıftaki ağabeyi ile hastalara şifa dağıtacak.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda Türkiye sıralamasında 142’nci olan Yaren Us, ağabeyinin izinden gitmek için ESOGÜ Tıp Fakültesini tercih etti. Aldığı puan sayesinde istediği üniversiteyi tercih etme şansı bulunan Us, okula birincilikle girdi.
HAYALİM DOKTORLUK
“Tıp fakültesi eğitimi dünyanın en zor eğitimi olduğu için ailemin yanında kalmayı tercih ettim” diyen Yaren Us, şunları söyledi: “Osmangazi Üniversitesi de köklü ve güzel bir üniversiteydi. O yüzden bu seçimi yaptım. Ağabeyim de gelmem için vesile oldu. Ağabey kardeş okuyacağız. Bundan sonra iyi bir hekim olmak için kendimi geliştirmeye çalışacağım. Benim küçüklüğümden beri hayalim doktor olmaktı.”
YARDIMCI OLACAĞIM
Kardeşi ile aynı okulda okuyacak olan Tıp Fakültesi 4’üncü sınıf öğrenicisi Çağdaş Us ise ailece çok mutlu olduklarını söyledi. Vatana ve millete hayırlı insanlar olmak için çabaladıklarını dile getiren ağabey Us, “Kardeşime de yardımcı olacağım. Şimdiden tavsiyeler vermeye başladım. Osmangazi Üniversitesini de kardeşime tavsiye ettim. Bence doğru bir tercih yaptı” diye konuştu.
DOĞRU TERCİH
Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Arslantaş, Yaren Us’ın ESOGÜ Tıp Fakültesine gelerek doğru bir karar verdiğinin altını çizdi. Tıp Fakültesinin köklü bir geçmişi olduğunu hatırlatan Arslantaş, “Yaren, Türkiye 142’ncisi olarak bizi tercih eden çok başarılı, çok akıllı ve çok çalışkan bir öğrencimiz. Ağabeyi Çağdaş da bizim 4’üncü sınıf öğrencimiz. Ağabey kardeş çok büyük bir başarı göstererek tıp fakültemizi kazandılar. Yaren Türkiye 142’ncisi olarak her fakülteyi tercih edebilirdi. Bütün tıp fakültelerine girebilirdi. Bizi tercih etti. Bizim fakültemiz de 50 yıllık geçmişe sahip bir fakülte. Çok köklü bir fakülteyiz. Güçlü bir kadromuz var. Yaren’in çok doğru bir tercih yaptığını düşünüyorum” dedi. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi