TMMOB’un yanındayız

Videoyu Aç TMMOB’un yanındayız
A
a

CHP’li Utku Çakırözer Eskişehir’de TMMOB’a bağlı meslek odaları temsilcileri bir araya gelerek, iktidarın meslek odalarının yapısını değiştirme girişimleri karşısında TMMOB ile dayanışma içinde olduklarını söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Türkiye Mimar ve Mühendis Odaları Birliği Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu’nu ziyaret ederek, TMMOB’a bağlı odaların temsilcileriyle bir araya geldi. Çakırözer, iktidarın meslek örgütlerinin yapısını değiştirme girişimleri karşısında TMMOB ile dayanışma içinde olduklarını söyledi.
TOPLUMSAL DAYANIŞMA YOK EDİLMEK İSTENİYOR
İktidarın meslek örgütlerinin sesini kısarak kamu vicdanı denetimini yok etmek istediğini belirten Çakırözer, “TMMOB ve ona bağlı meslek örgütleri aldıkları bilimsel eğitim ve mesleki sorumlulukları gereği insani değerleri, kentlerimizi, kırlarımızı, bilim ve sanayi alt yapımızı, doğal ve kültürel varlıklarımız için, halk için, 83 milyonun iyiliği için çabalıyor… Bakın Alpu’da zehir santraline karşı, şeker fabrikalarımızın peşkeş çekilmesine karşı birlikte mücadele verdik. İktidar şimdi ortak değerleri, toplumsal dayanışmayı yok etmek istiyor. Alpu’da, Şeker Fabrikalarında halkın sesi olan meslek örgütlerinin sesini kesmek istiyor. Ülke tehlikeli bir salgınla mücadele ederken, salgın ve krizin yarattığı olumsuz sonuçları en aza indirecek çözüm önerileri yerine, meslek örgütlerinin seçim sistemini tartışmak kabul edilemez” dedi.
MESLEK ODALARIMIZ İLE DAYANIŞMA İÇİNDEYİZ
Ülkede mühendis, mimar ve şehir plancılarının eşitlikten, özgürlükten, barıştan ve demokrasiden yana mücadele verdiğine dikkat çeken Çakırözer, “İktidarın bu girişimleri sadece meslek örgütlerine değil, aslında demokrasiye ve hukuk düzenine yönelen bir saldırıdır. Bizler dün olduğu gibi bugün de doğayı, kenti, kamu kaynaklarını acımasızca ve bilimsel gereklere aykırı şekilde yağmalayan idare uygulamalarına karşı, her zaman kamu vicdanını, halkın çıkarlarını koruyan, bilimi, özgürlükleri ve çoğulculuğu savunan meslek örgütlerimiz ile dayanışmamızı sürdüreceğiz” mesajını verdi.
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi