TÜM TÜRKİYE’YE HİZMET EDECEK

Videoyu Aç TÜM TÜRKİYE’YE HİZMET EDECEK
A
a

Eskişehir OSB Yönetimi geçen yıl lansmanını yaptığı ESBEM Sınav ve Belgelendirme Merkezinin yasal süreçlerini normal süresinden daha önce tamamlayarak, hayata geçiriyor. 


Eskişehir Organize Sanayi Bölge (EOSB) Müdürlüğü tarafından projelendirilen ve kurulan EOSB Sınav ve Belgelendirme Merkezi’nin (ESBEM) akreditasyon yetki süreçlerinde hızla sona geliniyor. Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Üyesi ve ESBEM Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yavuz Ayva, 2019 yılında sanayiciye destek olmak ve il sanayisi için önem taşıyan 12 meslek dalında ve 26 branşta hizmet veren bir merkez kurmaya karar verdiklerini belirtti.
DENETİMDEN GEÇTİ
ESBEM Başkan Vekili Ayva, “EOSB Sınav ve Belgelendirme Merkezi (ESBEM) faaliyete başlaması için gerekli olan TÜRKAK ISO 17024 akreditasyon denetimi 3-16 Şubat arasında gerçekleşti. 2020 yılında belgelendirme faaliyetlerine başlayacak sınav merkezinin ilk denetimi böylece tamamlandı. Yakında TÜRKAK Akreditasyon belgemizi alıyoruz. Ardından Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) akreditasyon sürecimizi de tamamlayıp, sanayimize hizmet vermeye başlıyoruz” dedi.
TEK YETKİLİ FİRMA
Merkezin kısa sürede belgelendirme faaliyetlerine başlayacağını söyleyen Ayva, “ESBEM; metal, makine, kimya ve plastik ile ulaştırma ve lojistik gibi 4 farklı sektör ve 12 meslekte sınav ve belgelendirme hizmeti gerçekleştirecek. Merkezimiz faaliyete geçtiğinde Eskişehir’de sanayi kuruluşlarına hizmet verebilen tek yetkili firma oluyor” şeklinde konuştu.
İHTİYACI KARŞILAYACAK
EOSB Başkanı Nadir Küpeli, ESBEM’in sadece Eskişehir’e değil aynı zaman da tüm Türkiye’ye de hizmet verecek önemli bir merkez olacağını aktardı. Küpeli “Eskişehir’deki iş dünyasının ihtiyaç duyduğu kaynakçı, metal saç işlemeci, metal kesimci, metal tezgâh işçisi ve operatörü, CNC operatörü, makine bakımcı, plastik enjeksiyon elemanı ve operatörü ve köprülü vinç operatörü alanlarında çalışanların belgelendirilmesi, TÜRKAK ve Mesleki Yeterlilik Kurumu’ndan akredite olan şirketimiz ESBEM ile sağlamayı hedefliyoruz. İlerleyen dönemde yeni meslek dalları da ilave edilerek çok sayıda belgelendirme hizmeti verilecek” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi