ÜRETTİKLERİ ÇOK DEĞERLİ

Videoyu Aç ÜRETTİKLERİ  ÇOK DEĞERLİ
A
a

Pilot okul olarak belirledikleri Elbruz Bilge Özel Eğitim Uygulama Okulu’nu ziyaret eden Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Buradaki çocuklarımızın ürettikleri çok değerli” dedi.


ESO, Elbruz Bilge Özel Eğitim Uygulama Okulu’nu ikinci pilot okulu olarak seçildi. Burada eğitim gören ve zihinsel öğrenme yetersizliği olan öğrenciler, el emekleri ürünleri ilk etapta ESO üyesi bazı firmalar için yapacak.
EL EMEĞİ GÖZ NURU
Bu kapsamda ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, Başkan Yardımcısı Fatih Düş ve Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Benli ile Elbruz Bilge Özel Eğitim Uygulama Okulu’nu ziyaret etti. Okul müdürü, öğretmenler ve veliler ile birlikte okulu gezen ve burada eğitim alan öğrencilerle bir araya gelen ESO heyeti birlikte yapılabilecek projeleri değerlendirdi. Okul hakkında bilgi veren Okul Müdürü Haşmet Ören, “2017 yılında açılan okulumuzda 34 özel eğitim gören öğrencimiz var. Özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerimiz burada sosyal bir ortamda kaynaşıyor ve onlara öz bakım becerileri kazandırıyoruz. Diğer yandan öğrencilerimiz el emeği göz nuru ürünler üretiyor. Ayrıca sanayi bölgesindeki bazı fabrikalar içinde montaj işlemleri yapıyorlar” dedi.
DESTEK OLUYORUZ
ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş ise daha önce 75. Yıl Mahallesinde belirledikleri Hacı Feride Koruyu İlköğretim Okulu’ndan sonra Elbruz Bilge Özel Eğitim Uygulama Okulu’nu ikinci pilot okul olarak seçtiklerini söyledi. Kesikbaş, “Daha önce birçok etkinlik gerçekleştirdiğimiz okulumuzdan sonra buradaki okulumuz ile de çalışmalar yapacağız” dedi. Böyle kurumlara sadece maddi destek dışında sürdürülebilir projelerle destek vermenin daha değerli olduğunun üstünde duran Kesikbaş, “Oluşturulacak bir ekosistemle burada eğitim gören çocuklarımızı hem hayatın içine hem de üretime dâhil etmeliyiz. Bugün okulda öğrencilerimizin yaptıklarını görme fırsatımız oldu. Sanayicilerimiz bunları elbette değerlendirecektir. Buradaki çocuklarımızın ürettikleri çok değerli. Bu yüzden bu ürünleri şirketlerimizde kullanabiliriz” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi