UYGULAMA YANLIŞ ANLAŞILDI

Videoyu Aç UYGULAMA YANLIŞ ANLAŞILDI
A
a

Eskart’ların HES kodlarıyla eşleştirilmesinin zorunlu kırılması nedeniyle birçok vatandaş, Büyükşehir İletişim ve Eskart Başvuru Merkezi (BİLEM) önünde sosyal mesafeye dikkat etmeden uzun kuyruklar oluşturdu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Büyükşehir Belediyesi tarafından iki gün önce açıklanan kararda; 5 Kasım’dan itibaren tek kullanımlık Esbilet satışlarının durdurulacağı aktarılırken, toplu taşımadan faydalanacak herkesin HES kodu ile eşleştirdiği Eskart’larını kullanması gerektiği belirtildi. 

CEZA KESİLECEK

Ayrıca 20 Kasım’dan itibaren, koronavirüs testi pozitif çıkan veya virüslü biriyle temaslı olduğu bilinen ve buna rağmen toplu taşıma araçlarını kullanan kişilere; İçişleri Bakanlığı tarafından cezai işlem uygulanacağı ifade edildi. Alınan bu kararların ardından; durumu yanlış anlayan vatandaşların gerekli işlemleri internet üzerinden veya ilgili noktalardan yapmak yerine, BİLEM önünde uzun kuyruklar oluşturduğu görüldü.

MESAFE HİÇE SAYILDI

Vatandaşların Çukur Çarşı olarak da bilinen bölgede yer alan BİLEM önünde oluşturduğu kuyrukta, sosyal mesafe kurallarının ihlal edildiği fotoğraf karelerine yansıdı. BİLEM yetkililerinin ve zabıta ekiplerinin uyarılarından bir süre sonra mesafelerin yeniden ihlal edildiği dikkat çekti.

EN KOLAYI İNTERNET

E-devlet üzerinden, Hayat Eve Sığar mobil uygulamasından veya 2023 kısa numarasına SMS gönderme yoluyla HES kodu almanın mümkün. Daha sonra Eskart yüklemesinin ardından verilen fişte “Kart ID” yazan kısımda yer alan Ulaşım Kart Numarası ile www.eskisehir.bel.tr veya www.estram.com.tr adreslerinden birine girip HES kodu ile Eskart’ın eşleştirilmesi gerekiyor. Gerekli işlemleri internet üzerinden kendi başına halledemeyenler için Eskart eşleştirme destek noktaları ise şu şekilde: Muhtarlıklar Şube Müdürlüğü, Gençlik Merkezi, ESMEK (Opera), Emek ESMEK, 71 Evler ESMEK, Yunus Emre Çarşısı ESMEK, Turistik El Sanatları Merkezi. İHA

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi