ÜZERİNE GİDECEĞİZ

Videoyu Aç ÜZERİNE GİDECEĞİZ
A
a

Demokrat Parti (DP), Kurban Bayramı nedeniyle parti binasında bayramlaşma merasimi gerçekleştirdi. DP İl Başkanı Hüseyin Özcan, Süleyman Çakır Huzurevi’nde koronavirüs sebebiyle vefat eden 18 kişiyle ilgili gerekli müracaatlarını yaptıklarını, bu konunun üzerine gideceklerini belirtti.

DP, parti il binasında bayramlaşma merasimi gerçekleştirdi. DP İl Başkanı Hüseyin Özcan tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutlayarak sözlerine başladı. Ülkenin ekonomik durumuna değinen Özcan, “Bu bayramda da birçok olumsuz şeyle karşı karşıya kalıyoruz. Hükümetin aldığı gereksiz kararlarla ülke gündemi meşgul olmaya devam ediyor. Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı enflasyon oranları, emekliye dini bayramlarda verilen biner lira ikramiyenin de artık bu enflasyon oranları altında ezildiğini söylemekten maalesef hicap duyar hale geldik. Yapılan yüzde 5.75 maaş zamları artık bu memleketin emeklisine ‘yok ol, kaybol, açlıktan öl’ demekten başka bir şey değildir” dedi.
YANIT GELMEDİ
Koronavirüs ile ilgili açıklanan verilerin gerçeği yansıtmadığını öne süren Özcan, “Bundan dört hafta önce Sağlık Müdürlüğü’ne, Eskişehir Valiliği’ne ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne dedik ki Süleyman Çakır Huzur Evi’nde ölen 17 yaşlımız ve 1 görevli personel hakkında dilekçelerle müracaat ettik. Dilekçelerin süresi yarın itibariyle dolmaktadır ve şu ana kadar buradaki insanlarımızın hangi sebepten öldüğüne dair partimize resmi bir yazı gelmemiştir. Yarından tez yok buna nasıl cevap alabiliyorsak tüm kanuni haklarımızı kullanarak bu işin üzerine gitmeye devam edeceğiz. Hali hazırda Eskişehir’de 41 vakanın olduğu söyleniyor. Acaba bu 41 vakanın içinde bu 18 kişi var mı? İnsanların bilgi alma özgürlükleri maalesef kısıtlanmış durumdadır” ifadelerini kullandı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi