VALİLİK ÖNLEMLERİNE AYKIRI DAVRANDILAR

Videoyu Aç VALİLİK ÖNLEMLERİNE AYKIRI DAVRANDILAR
A
a

Eskişehir Halkevi Üyesi Şahap Arpacı, önceki gün Eskişehir’de 9 Halkevi üyesinin gözaltına alınmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.


Halkevleri adına açıklamalarda bulunan Arpacı, ülke çapında Halkevlerinin başlattığı “Yaşamak İstiyoruz” kampanyasını Eskişehir halkına duyurmak için yapacakları basın açıklamasının sert bir şekilde engellendiğini söyledi. Arpacı, “İçişleri Bakanlığı genelgesi ve Eskişehir Valiliği yasağını gerekçe gösteren Eskişehir kolluk güçleri; maske ve mesafe şartlarını sağlayan basın açıklamalarına bir yasak getirilmemiş olduğu halde hem genelgeye hem Valilik önlemlerine aykırı davranmış, ifade ve toplanma özgürlüğümüzü çiğnemiştir. Hele dün yüzlerce polis ile Doktorlar Caddesi’nde gerekli güvenlik önlemlerini aldığını ileri süren Eskişehir Emniyet Müdürlüğü, o saatlerde Covid-19 virüsünün etkileşimini arttırmış, zaten önü alınamayan salgının Eskişehir’in o bölgesinde de yayılmasına yol açan tasarruflarda bulunmuştur” dedi.
BASKILAR BİZİ YILDIRAMAYACAK
Halkevleri olarak insanca yaşamak istediklerini vurgulayan Arpacı, “İstanbul ve Antep’te yüzlerce cihatçı selefi çete üyesinin yürüyüşünü destekleyen ve izleyen, dilediği yerde ve zamanda miting yapan, İstanbul’da zorla kurdurduğu ikinci baro için yüzlerce avukatı bir kongre merkezinde toplayan iktidarın ikiyüzlü pandemi yönetimini teşhir etmeye devam edeceğiz. Toplumsal desteği azalan AKP hükümeti muhalefeti ezmenin ve halkın tepkisini bastırmanın bir yolu olarak pandemi bahanesine can simidi gibi sarılmıştır. Halkevleri olarak insanca yaşamak ve güvenceli çalışmak için milyonlarca yurttaşımızın haklı haykırışını her yerde duyuracağız. Sokakta, okul önlerinde, fabrika kapılarında, hastane kuyruklarında, kent meydanlarında kürsümüzü kuracak ve sözümüzü söylemeye devam edeceğiz. İnsanca yaşamak istiyoruz. Baskılar bizi yıldıramayacak” şeklinde konuştu. HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi