YANINA KAR KALDI

Videoyu Aç YANINA KAR KALDI
A
a

Eski eşi tarafından öldürülen Ayşe Tuba Arslan’ın 23 kez Eskişehir Adliyesi’ne şikâyette bulunmasına rağmen herhangi bir yaptırım uygulanmadığını söyleyen Avukat Pınar Çelik Arpacı, “Yalçın Özalpay'ın eylemleri yanına kar kaldı” dedi.

Eskişehir Demokratik Kadın Platformu üyesi kadınlar adliye binası önünde Ayşe Tuba Arslan hakkında basın açıklaması yaptı. Platform adına konuşan Pınar Çelik Arpacı, Arslan’ın eski eşi Yalçın Özalpay tarafından sürekli tehdit edildiğini ve bu nedenle 23 kez Eskişehir Adliyesi’ne şikâyette bulunduğuna dikkat çekti.
UMUDU VARDI
Arslan’ın çantasından çıkan dilekçede, “Bu adam beni öldürecek. Bu adam beni tehdit ediyor. Yüzüme kezzap atacak. Ben adalet istiyorum, ölünce mi koruyacaksınız beni?” yazısının yazdığını hatırlatan Arpacı, “Kimi şikâyetlerin ardından açılan davalarda 3000 TL para cezasına çarptırılan Yalçın Özalpay'ın eylemleri yanına kar kaldı. Ama Ayşe Tuba, hep bir umutla karakol, savcılık mahkeme girdabında hayatı adına döndü durdu. Bugün Türkiye, çantasından mahkemelere yazılmış ‘Ölmek istemiyorum’ dilekçeleri çıkan ölü kadınlar ülkesine dönüştü” diye konuştu.
UYGULANSIN
İstanbul Sözleşmesi’nin bir an önce uygulanması gerektiğini söyleyen ve kadınların taleplerini sıralayan Arpacı, “Adalet Bakanlığı, kadına yönelik şiddet suçlarında uzlaşma uygulamasından derhal vazgeçsin. 6284 Sayılı Kadına Yönelik Şiddet Yasası’ndaki uygulama sorunları çözülsün, kolluk ve yargı alanı başta olmak üzere ilgili kurum ve görevlilere yasanın önemi, sorumluluğu anlatılsın. Kadın cinayetlerinde katillerin iyi hal ve tahrik indirimi ile cezasızlık politikası son bulsun, erkek şiddetine ağırlaştırıcı hükümler uygulansın” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi