Yerde Yem Bulamayan Güvercinler Tellere Dizildi

Videoyu Aç Yerde Yem Bulamayan Güvercinler Tellere Dizildi
A
a

Yerde Yem Bulamayan Güvercinler Terlere Dizildi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ülke geneline bugün uygulanan sokağa çıkma yasağı sebebiyle her yer boş kalırken, Eskişehir’in belli yerlerde bulunarak şehrin güzelliğini artıran güvercinlere yem veren olmadı. Aç kalan güvercinler ise, yerde yem bulamayınca tellere dizildi.
Dünyaya yayılan Korona virüsü tedbirler kapsamında uygulanan yasak sebebiyle vatandaşların evde kalması, sokakta bulunan güvercinlerin aç kalmasına yol açtı. Normal süreçte her gün duyarlı insanların elleri ile beslediği güvercinlere bugün, ne vatandaş ne de yetkililer tarafından yem verilmemesi, üzücü bir şekilde gözlemlendi. Çarşı Reşadiye Camii’nin yanında gözlemlenen ve bugün yerlerde yem bulamayan güvenciler, çevrede bulunan elektrik tellerine dizilerek simetrik görüntü oluşturdu. Güvercinlerin en çok bulunan yerlerden biri olan Köprübaşında ise, güvercinler yerde yem ararken, belediye tarafından kurulan yem yeri tamamen boş olduğu göze çarptı.
Reşadiye cami, Köprübaşı, Taşbaşı gibi yerlerde bulunan yüzlerce güvercine verilmek üzere yem satan kişileri artık kısıtlama nedeniyle görünmezken, bu şekilde beslemeye alışık olan kuşları yasak sürecinde beslenmeyi bekleniyor.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi