YOLUMUZU AYDINLATIYOR

Videoyu Aç YOLUMUZU AYDINLATIYOR
A
a

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 82’nci ölüm yıl dönümü nedeniyle Vilayet Meydanı’nda düzenlenen törende konuşan CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel, “Geçen zamana rağmen, Cumhuriyetimizin kurucu değerleri, Atatürk ilke ve devrimleri hala yolumuzu aydınlatmaktadır” dedi.


Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 82’nci ölüm yıl dönümü nedeniyle CHP tarafından Vilayet Meydanında anma töreni düzenlendi. Törene CHP Parti Meclis Üyesi Gaye Usluer, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ve birçok partili katıldı. Vilayet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.
ACI SORUNLARA CEVAP
Törende konuşan CHP İl Başkanı Recep Taşel, “Büyük Atatürk’ün düşünceleri her geçen gün daha iyi anlaşılmakta, coğrafyamızda yaşanan acı sorunlara cevap olmaktadır. Dün olduğu gibi bugün de ülkemizi aydınlık yarınlara götürecek yol, ülkemizin kurucu değerlerinden, Atatürk’ün ilke ve devrimlerine bağlılıktan geçmektedir. Biliyor ve inanıyoruz ki demokrasiyle taçlandırılmış cumhuriyetimiz sayesinde, iktisadi bağımsızlığa ve sosyal devlet anlayışına dayalı üretime, herkes için adalet ülküsüyle işleyen bağımsız yargıya, fikri, vicdanı ve irfanı hür nesiller yetiştiren eğitim sistemine, toplumsal huzura ve komşularımızla barış içinde yaşamı öngören akılcı dış politikaya kavuşacağız” diye konuştu.
ATATÜRK’E BAĞLIYIZ
“82 yıldır temel değerlerini, ilkelerini Türk insanı takip etmeye çalışıyor” diyen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Zaman zaman karşı devrimciler güçlü durumlara geçse de Türk halkının büyük çoğunluğu Atatürk ilkelerine bağlı, Atatürk devrimlerine bağlı ve Türkiye’yi çağdaş uygarlık düzeyine ulaştırma hedefine sadık insanlardır. En sonunda bu hedef yakalanacaktır” şeklinde konuştu.
DEVRİMLERİNİ YAŞATACAĞIZ
Atatürk’ün devrimlerini sonsuza dek yaşatacaklarını söyleyen CHP Parti Meclis Üyesi Gaye Usluer “Bugün aslında bir hüzün günü değil. Bugün aslında ağıt yakma günü değil. Bugün Türkiye Cumhuiyeti’nin kuruluşunu, Kurtuluş Savaşımızı, bize kazandırdıklarını özellikle bir cumhuriyet kadını olarak kadın devrimnlerini hatırlama günü. Bugün, bugünü daha iyi görme günü ve bugün gelecek için kararları alma günü. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk büyük çabalarla kurtarılan ve kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni bize emanet etmiştiniz. Emanetiniz emanetimizdir. Gelecek kuşaklara Türkiye Cumhuriyeti’ni devredecek olan ve devrimlerini yaşatacak olan bizleriz” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi