Yurtman’dan,TÜİK’e tepki

Videoyu Aç  Yurtman’dan,TÜİK’e tepki
A
a

Eğitim-İş Şube Başkanı Hüseyin Yurtman, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu adına TÜİK verileriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eğitim-İş Eskişehir Şubesi, Yediler Parkı’nda bir araya gelerek TÜİK verilerine tepki gösterdi. Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu adına açıklama yapan Eğitim-İş Şube Başkanı Hüseyin Yurtman, “Birleşik Kamu İş Konfederasyonu ve bağlı sendikalarımızla birlikte, bizzat siyasi iktidar tarafından temmuz ayında maaşlarımıza yapılacak zammı belirleyecek olan enflasyon farkını düşük göstererek emekçilerin ekmeği ile oynayan TÜİK’in oyununu bozmak ve gerçek enflasyon oranlarını açıklaması için gittiğimiz Türkiye İstatistik Kurumu önünde, aslında kendilerinin de daha insanca bir yaşam hakkını savunduğumuz güvenlik güçlerimiz tarafından çok sert bir müdahale ile karşılaştık” dedi.
 
HESABI SANDIKTA SORULACAK
Daha özgür ve daha demokratik bir Türkiye için sonuna kadar mücadele edeceklerini belirten Yurtman, TÜİK’in açıkladığı enflasyon oranlarının gerçeği yansıtmadığını öne sürdü. Ülkede gıdadan enerjiye pek çok kaleme gelen zamları eleştiren Yurtman, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu’na bağlı tüm sendikaları birleşmeye çağırdı. Hükümete çağrıda bulunan Yurtman, “AKP İktidarı acilen ciddi ve somut adımlar atmalı ve milyonlarca gencimizin ve yurttaşımızın işsizlik sorununu çözmelidir.Birleşik Kamu İş Konfederasyonu olarak bizler, AKP iktidarını; yandaşa, partiliye, mülteciye, akrabaya, haksız bir şekilde ulaşabildiği her yerden maaş alan liyakatsizlere tanıdığı ayrıcalıklardan vazgeçip ülkesi için mücadele veren kamu emekçilerinin, emeklilerin ve halkımızın sorunları ile ilgilenmeye davet ediyoruz. Aksi halde, sayıları milyonları aşan kamu emekçileri, emeklileri ve bu halk evinde kaynatamadığı tencerenin, pazarda dolduramadığı filenin, çocuğunun cebine koyamadığı harçlığın hesabını sandıkta AKP’ye soracaktır” ifadelerini kullandı.
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir