Zamlar eriyor

Videoyu Aç Zamlar eriyor
A
a

İktidar memur ve emekli maaşlarına yüzde 8,45 zam açıklarken, Eskişehir Emekliler Derneği’ni ziyaret eden CHP Milletvekili Utku Çakırözer, “Zamlar emeklinin cebine girmeden eridi” dedi. Emekliler, “Bu parayla geçim olmaz” ifadelerini kullandı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Türkiye Emekliler Derneği Şube Başkanı Arif Duru ve yönetim kurulu üyeleriyle emeklilerin sıkıntı ve taleplerini konuştu. Dernek üyeleri emekli maaşlarına yapılan yüzde 8,45’lik zammın yetersizliğinden dert yanarken, “Zamlar aldı başını gidiyor. Bu parayla geçim olmaz” dedi.
ALDI BAŞINI GİTTİ
Bu ayın ilk haftasında elektriğe yüzde 15, doğalgaza yüzde 12 zam yapıldığını hatırlatan CHP’li Çakırözer, “İktidar vatandaşı duble zamlara maruz bırakıyor ama maaşlara gelince yapılan zamlar unutuluyor. Daha bu yılın ilk haftasında elektriğe, doğalgaza yapılan zamlar ortada. Gıda fiyatları aldı başını gitti. Yumurta yüzde 44, peynir yüzde 40, Ayçiçek yağı yüzde 57 zamlanmış durumda. Yüzde 8,45’lik zam oranı emeklilerin ve çalışanların cebine girmeden eriyecek” diye konuştu.
EMEKLİNİN HAKKI
Başkan Arif Duru ve yönetim kurulu üyelerinin talep ve sıkıntılarını da dinleyen Çakırözer, emeklilerin taleplerinin giderilmesi için iktidara çağrıda bulundu. Çakırözer, “Emekli aylıklarındaki eşitsizlik giderilmelidir. Emekli aylıklarını düşüren hesaplama sistemi değiştirilmelidir. Emekli aylıklarının 6 aylık tüfe artışına endeksli olarak arttırılması emeklileri koruyan bir sistem olarak görülmemektedir. Yürürlükten kaldırılan 506 sayılı yasanın primle ilgili 96’ncı maddesi geri getirilmelidir. Emeklilere insanca yaşamaya yetecek bir aylığın ödenmesi, sosyal devlet olmanın da bir gereğidir. Emeklilerimizin huzur ve refah içinde yaşaması sağlanmalıdır” çağrısında bulundu. EMRE GÜZEL
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi