Ayhan Aydıner

GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ

7 Şubat 2018 23:35
A
a
-Biz, dikta rejimi heveslilerinin veya tek kişinin yönetimi altında yaşamaya razı olan milletlere benzemeyiz.
-Tek adam rejimi hevesinde olan ve bunun için Cumhuriyetimizin 100’üncü yıldönümünü seçen iktidarın genel başkanının insafsız ithamları karşısında demokrasimizi korunmak için milletçe birleşmeliyiz.
-Köylü sahipsiz ve yalnızdır. Köyde yaşayanlar kıt kanaat geçinmeye mahkum edinmişlerdir.
-Bilimin sesini duyuran akademisyenler, görevlerine son verilerek açlığa mahkum edilmektedir.
-Uluslararası ilişkilerimizde ülkemiz, müttefikleri tarafından Ortadoğu’da yalnızlığa terk edilmiştir.
-Bazılarının yaptığı gibi milletimizi cemaat, ümmet, tarikat ve etnik kökenlere sınıflandırmak bölücülüktür.
-CHP’nin iktidarda ve muhalefette bulunduğu süre boyunca ülkemiz örnek konumdayken bugün bu vasfını yitirmiştir.
-Demokrasimiz OHAL uygulamaları nedeniyle askıya alınmış, her konuda hak, hukuk ve adalet mumla aranır olmuştur.
-Düşünce, ifade ve basın özgürlüğü ağır baskılarla hapishane duvarları arasında sıkıştırılmıştır.
-İş arayanların sayısı ile yurt dışına serveti ile beraber gidenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır.

Yukarıdaki bu sözler Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e ait.  Büyükerşen CHP’nin 36. Olağan Kurultayı’nda ‘Divan Başkanı olarak’ bu sözleri söyledi. Büyükerşen yaptığı bu konuşma ile artık onun belediyeci ve akademisyen kimliği sınırlarını aştığı ve  gerçek bir devlet adamı olduğunu gözler önüne serdi. Demek ki bu açılış konuşması CHP içerisinde birilerini çok ürkütmüş. CHP’de Yılmaz Büyükerşen’in Cumhurbaşkanı adayı olmasını istemeyenler, kongrede ‘provakosyonlar tertipleyerek’ , Yılmaz Hoca’yı kamuoyu önünde yıpratmaya çalıştı. Ama bunu yapanlar ‘Güneş balçıkla sıvanmaz’ sözünü unuttular. CHP yıllardır iktidar olamıyor. Bundan dolayı yerelde kazandığı belediyelerle teselli buluyor.  CHP’liler  en çok Eskişehir ve İzmir’de kendi partili belediye başkanları tarafından hayata geçirilen projelerle övünüyor. O başkanlarıyla gurur duyuyor. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li belediyelerin başarısını ‘hep Eskişehir ve Yılmaz Büyükerşen’ örnekleriyle veriliyor. Türkiye’de hangi ile giderseniz, gidin. Oradaki insanlar hep biz Eskişehirlilere, “Yılmaz Büyükerşen gibi Belediye Başkanınız olduğu için çok şanslısınız. Keşke Büyükerşen bizim Belediye Başkanımız olsa”diyor. Merhum Erdal İnönü SHP Genel Başkanlığı döneminde diğer sol parti liderleri ve bürokratlarla bir restorana gider. İnönü, garsonun “Bir şey almak ister misiniz efendim” sorusu üzerine “Teşekkürler biz birbirimizi yiyeceğiz” yanıtını verir.  Eskişehir’i ‘Avrupa Kenti’ yapan Yılmaz Büyükerşen, Türkiye’de ‘güneş  gibi’ parlıyor. CHP içerisinde ‘birbirini yeme hastalığı’ taşıyanların kalibresi Büyükerşen’i yemeye yetmez. Attıkları  çamur balçıklarla onun yaptıkları projeleri asla sıvayamazlar...FOTO ŞAKACHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce: 
Yılmaz Hocam siz Divan Başkanı olmasaydınız, seçimi kazanırdım.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen:  Bak Muharrem, ya sayı saymayı bilmiyorsun, ya da dayak yemedin? Senin Riyaziye hocan kimdi? 447’nin 790’dan büyük olmadığını sana öğretmedi mi?

FIKRA

YAVAŞLA

Temel şehir dışında bir yolda hızla araba kullanıyormuş. Bakmış bir tabela “YAVAŞLA 80 Km” Temel hızını 80’e indirmiş. Birazdan başka bir tabela “YAVAŞLA 60” Temel hızını 60’a indirmiş.
Merakla giderken yeniden bir tabela “YAVAŞLA 40” Temel 40 km ’ye inmiş bir yandan da ‘acaba yolda çalışma mı var?’ diye düşünüyormuş. Epey gittikten sonra bakmış yine bir tabela “YAVAŞLA 15” Temel hızını 15 km’ye indirmiş yolun en sağından tıngır
mıngır gitmeye başlamış ama meraktan da çatlayacak. Uflaya puflaya bir saat daha gittikten sonra yeni bir tabela görmüş: “YAVAŞLAYA HOŞ GELDİNİZ. NÜFUS:2500 ”


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi