İzmir Menderes'te "İlk Adım Etkili Kadınlar" toplantısı İzmir Menderes'te "İlk Adım Etkili Kadınlar" toplantısı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti’ye geçen Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun zaten AK Partili olduğunu ve Hatipoğlu’nun “AK Parti ve MHP ile ittifak yapıp beni aday göstermeliydiniz” dediğini söyledi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Şile’de yaptığı basın toplantısında, İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti’ye geçen Milletvekili Nebi Hatipoğlu hakkında konuştu. Hatipoğlu’nun İYİ Parti’ye yönelik “Parti dediğiniz şeyin aslında bir sekreterin CEO olduğu bir aile şirketi olmasıdır” sözlerini eleştiren Akşener, “Sayın Nebi Hatipoğlu’nu ben hiç tanımam. Bir arkadaşımızın buyur gel demesi ile 3 yıl önce partimize gelmiş, sorun yok. Çok enteresan. Ayrılırken bana geldi tebrikte bulundu o da normal. Ben de son derece saygılı davrandım. Bir soru sordum, ‘niçin bize geldiniz, ekonomik durumunuz çok iyiymiş niçin milletvekili olmayı istediniz’. Verdiği cevap şu, ‘Ben zaten AK Partiliydim. Murat Mercan’ın çok yakınıydım. Maddi manevi AK Parti’ye çok yardımım oldu. Ben belediye başkanı olmak istiyorum. Siz AK Parti ve MHP ile ittifak yapıp beni aday göstermeliydiniz’. Bunu televizyonlarda da söyledi zaten. Peki hangi partiye geçeceksiniz dedim. ‘Henüz herhangi bir görüşme yapmadım’ dedi. 4 gün sonra AK Parti’ye geçti. Bu arkadaşımız mecliste konuşurken partimize dedi ki ‘bir sekreterin ceo olduğu’ hani ben anlatırken diyorum ya canlı olduğumuzu, birbirimizi tanıdığımızı, paradan ziyade istihdama, başarıya odaklı olduğumuzu anlatıyorum ya, arkadaş sözde büyük bir iş adamı ya. Anlaya anlaya neyi anlamış. Bu parti bir start-upmış, doğru anlamış. Ama çok ilginç, bir sekreterin ceo olduğu bir aile şirketiymiş. Şimdi açalım bunu, ben sınıfsal çelişkiye çok inanırım. Bu bir zengin çocuğunun, bir varlıklı aile şımarığının, cumhuriyetin benim gibilerin bahşettiği bu fırsat eşitliğini aşağıda gören bir zihniyetin, sekreteri küçümseyen. Biz bir işletme değiliz. Dolayısıyla biz ceo değil be bir genel başkanım. İşletme anlamında işe bakarsak bu arkadaşın şirketinde herhangi bir sekreterin yarın bir sürü eğitim alıp başarı sağlayıp bir yere gelmesi mümkün değil demek ki” dedi.

“ALLAH BİZİ KORUMUŞ”

“Partiden her gidene üzülürüm ama Allah bizi korumuş” ifadelerini kullanan Akşener, “Bu ülkenin, Sayın Erdoğan sana ve bana verdiği fırsatlar var. Sen bir kaptan babanın çocuğusun. Mavna şahsının değil orada maaşlısın. Benim babam da maaşlı bir devlet memuru. Ama ben bir kadın olarak 2. kere genel başkanı olan bir insanım. Sen ise hem belediye başkanı oldun sonra başbakan oldun sonra da cumhurbaşkanı oldun bu ülkeye. Anlaşılıyor ki Hatipoğlu daha önce seninle bayii olduğun dönemde tanışsa, sana bayilikte vermeyecekmiş. Şimdi her bir arkadaşımızın ayrılışından sonra üzülürüm. Dolayısıyla her gidene çok üzülmüşümdür ama Allah bizi korumuş. Şimdi inşallah bir kurban keseceğim” şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi