Alınan Üst Düzey Tedbirlerle Vaka Sayısı Azaldı

Videoyu Aç Alınan Üst Düzey Tedbirlerle Vaka Sayısı Azaldı
A
a

Bilecik'in En Fazla Korona Virüs Vakası Görülen İlçelerinden Osmaneli'nde Sağlık Bakanlığının Yayınladığı Kurallara Titizlikle Uymaya Devam Edilirken Hedef İse Vaka Sayısında Türkiye Ortalamasının Altına İnmek.

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, ilçede alınan yoğun tedbirler sonrasında vaka ve hasta sayısının azaldığını, iyileşen hasta sayısının arttığını söyledi.
Bilecik’in en fazla korona virüs bakası görülen ilçelerinden Osmaneli’nde Sağlık Bakanlığının yayınladığı kurallara titizlikle uymaya devam edilirken hedef ise vaka sayısında Türkiye ortalamasının altına inmek. Konu hakkında açıklama yapan Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, "Osmaneli’nde korona virüse karşı önlemlere uyan halkımıza tekrar teşekkür ediyoruz. Kaymakamlığımız, belediyemiz, sağlık müdürlüğümüz ve tüm kamu ve de özel sektör yöneticilerimizin işbirliğiyle çok sür’atle uyguladığımız tedbirlerle Allah şükür normal vaka seviyesine düştük. Son dört günü mecbur kalmadıkça evde kalarak geçiren hemşehrilerimiz hepimizin sağlığı için tedbirleri harfiyen yerine getirdiler.Özellikle son üç haftadır Sağlık İl Müdürlüğümüzün, Sağlık Bakanlığımızın, İlçe Hıfzısıhha Kurulumuzun aldığı önlemleri sıkı bir şekilde uygulayan Osmaneli bunun olumlu sonuçlarını gördü. Osmaneli’nde vaka sayısı hızla azalmaya başlarken özellikle son bir haftada iyice düşen vakalar ve son iki gün hiç bir pozitif sonuçla karşılaşılmaması bizleri sevindirdi. Şu an yoğun bakımda hiç hastamız yok. Tüm hastalarımız ilçemizde, çoğu evinde tedavilerini sürdürürken çok azıda İlçe Devlet Hastanesinde tedavi görüyor. İyileşen hasta sayımız toplam hasta sayısının yarısını geçti. Bu güzel gelişmeler sonrası Korona virüsten tedavi gören sayısı normal Türkiye ortalamalarına geldi. Kurallara uymayı sürdürdüğümüzde inşallah önümüzdeki günlerde Türkiye vaka ortalama sayılarının altına düşmüş olacağız" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi