ANASAM IŞIK TUTACAK

Videoyu Aç ANASAM IŞIK TUTACAK
A
a

Anadolu Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi (ANASAM), ulusal ve uluslararası kamuoyunu pek çok konuda bilgilendiriyor.


2005 yılında faaliyete geçen ve 2019’da Rektör Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’nın teşvikiyle ivme yakalayan ANASAM, Türkiye’nin bölgesel, ikili ve çok taraflı uluslararası ilişkilerini kapsayan birçok araştırma ve yayınla önemli işlere imza atıyor.
ÖZVERİLİ ÇALIŞMALAR
ANASAM bünyesinde 2019 yılı kasım ayında ilk sayısı çıkarılan ve yılda 3 kez dijital-yazılı ortamda yayınlanması planlanan ‘Anadolu Strateji Dergisi’ ile Türkiye’nin tarihsel süreçte yaşadığı önemli olaylar hakkında incelemeleri de kamuoyunun ilgisine sunuluyor. ANASAM, bilimsel araştırmalar konusunda da özverili çalışmalar gerçekleştiriyor. Merkez araştırmaların yanı sıra düzenlediği söyleşi ve panellerle alanında uzman birçok ismi öğrencilerle buluşturuyor.
ÇÖZÜM SUNACAK
ANASAM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Deniz Turan, Türkiye’yi yakından ilgilendiren meselelere ışık tutmayı hedefleyen ANASAM’ın yeniden yapılanma süreciyle çok daha önemli işlere imza atacaklarını bildirdi. Turan, şunları kaydetti: “Türkiye’de ve dünyada stratejik öneme sahip gelişmelerin değerlendirilmesi, ülkelerin, küresel ve bölgesel alanda oynadıkları stratejik rollerinin analiz edilmesi ve iş birliği olanaklarının araştırılması gerekmektedir. ANASAM, bu gereklilik kapsamında 2019 yılından itibaren yeniden yapılanma sürecine girmiş ve çalışmalarına başlamıştır. ANASAM, küresel ve bölgesel çaptaki gelişmeleri değerlendirme ve çözüm önerileri sunmayı hedeflemektedir. Bu bağlamda geniş yayın ve bilimsel toplantılar ile akademik çevrelerin ve kamuoyunun bilgilendirilmesi amaçlanmaktadır.” AA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi