London Live Eskişehir 2022 Kurban Bayramı

Atıl sistem ayağa kaldırıldı

Videoyu Aç Atıl sistem ayağa kaldırıldı
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve ESKİ ekipleri tarafındanyapılan çalışma ile tekrar ayağa kaldırılarak faal duruma getirildi. Sistem,SarısungurGöleti’nde10-11-12 Haziran’da Eskişehir’de yapılacak Durgunsu Kano Türkiye Şampiyonasında kullanılacak.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin spora ve sporcuya olan yatırımları sürüyor. Bu kapsamda Mamuca’da hayata geçirilen ve olimpik kano parkurunun bulunduğu SarısungurGöleti’ne kano yarışları için“Otomatik Çıkış Sistemi” kuruluyor.
En son 2013 yılında yapılan Akdeniz Oyunlarında Adana Seyhan Baraj Gölü’ne kurulan ve daha sonraki yıllarda atıl kalan otomatik çıkış sistemi, Türkiye Kano Federasyonu tarafından Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne verildi. Atıl vaziyetteki sistem, Büyükşehir Belediyesi ve ESKİ ekipleri tarafından yapılan çalışma ile faal duruma getirildi.
Uluslararası yarışmaların organize edilmesinin birincişartı olan otomatik çıkış sistemi, yapılan çalışmayla Türk kanosuna ve Türk sporuna tekrar kazandırılmış olacak.
10-11-12 Haziran’da yapılacak DurgunsuKano Türkiye Şampiyonasında kullanılacak otomatik çıkış sistemiyle birlikteEskişehir, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Kano Federasyonu işbirliğinde düzenlenecek su sporlarında Dünya ve Avrupa Şampiyonalarına da ev sahipliği yapabilecek standarda kavuşmuş olacak.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Kurban Bayramı tebriği
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Kurban Bayramı tebriği
Kurban Bayramı tebriği