AZİMLERİYLE ÖRNEK OLUYORLAR

Videoyu Aç AZİMLERİYLE  ÖRNEK OLUYORLAR
A
a

Tepebaşı Belediyesi ile Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) iş birliğiyle hayata geçirilen Engelliler Montaj Atölyesi’ne gelen bireyler, kendilerine imkan verildiği takdirde neler başarabildiklerini yazdıkları başarı öyküleriyle göstermeye devam ediyor.

Tepebaşı Belediyesi’nin engelli bireylerin sosyalleşmesine ve iş ortamlarına katılmalarına yönelik hayata geçirdiği örnek projeler, tüm kesimler tarafından büyük beğeni ve takdir topluyor. Son olarak Tepebaşı Belediyesi, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) iş birliğinde özel bireylerin çalışma hayatına katılmalarını sağlamak amacıyla “Ön İmalat Elemanı” Ara İnsan Gücü Yetiştirme Programı, geçtiğimiz hafta imzalanan protokolle hayata geçirilmişti.

ÇOK MUTLUYUM

“Ön İmalat Elemanı” Ara İnsan Gücü Yetiştirme Programı kapsamında eğitimleri devam eden kursiyerler, projede yer almaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Kursiyerlerden Serkan Sarı, “Atölyede eğitim almaya başladım ve çok mutluyum. Burada eğitmenlerimiz eşliğinde demonte parçaların montajını yapmayı öğreniyoruz. Eğitimimiz tamamlandıktan sonra ise Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikalarda iş bulmayı umuyoruz” dedi.

İŞE BAŞLAMAK İSTİYORUM

Kursiyerlerden Seher Uçar ise, duygularını şöyle aktardı: “Projede yer almaktan dolayı çok mutluyum. Burada hem arkadaş edindim hem de iş öğreniyorum. Projenin tamamlanmasının ardından bir yerde işe başlamak istiyorum. Ahmet Başkanımıza ve Nadir Başkanımıza bize bu imkanı sağlamasından dolayı çok teşekkür ediyorum.”

22 ÖZEL BİREY İSTİHDAM EDİLDİ

Tepebaşı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve İŞKUR tarafından desteklenen projeler kapsamında bugüne kadar eğitim alan 45 kişiden 22’si iş hayatına katıldı. Servis elemanı yetiştirme projesine katılan 15 bireyden 4’ü, Aşçı Yardımcılığı Meslek Edinme Projesi’ne katılan 15 bireyden 10’u, Montaj İşçiliği Meslek Edinme Projesi’ne katılan 15 bireyden 8’i işbaşı yaparak çalışma hayatına katıldı. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi