Alpata Eskişehir logo sağı

Deren bebek yardım bekliyor

Videoyu Aç Deren bebek yardım bekliyor
A
a

SMA hastalığıyla mücadele eden bebeklerden biri olan Deren Mavi, yardım bekliyor. Balıkesirli memur bir baba ile öğretmen annenin iki çocuğundan biri olan 5 aylık Deren Mavi’ye Eskişehirli yakınları kampanya başlattı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
2 aylıkken SMA Tip-1 teşhisi konulan Deren Mavi için ailesi bir kampanya başlattı. Kampanyaya Eskişehirli akrabaları da destek veriyor. Sosyal medya üzerinden yayınlar yaparak sesini duyurmaya çalışan anne Ayşegül Karavacı “Evladımın sadece nefes alabilmesi, bir damla su içebilmesi için mücadele eden bir anneyim. Kızımın kaslarını kaybederek gözümün önünde eriyip gitmesini istemiyorum. Lütfen sesimizi duyun, evladımın sesi olun!” diyerek yardım çağrısında bulunuyor.Öte yandan Karaavcı ailesi her gece Instagram canlı yayın üzerinden sanal satış yaparak bağış topluyor. Deren Mavi’nin yaşam mücadelesini kazanması için kampanya yürüten anne Ayşegül Karaavcı,“Kızımın hayata tutunması için bu kampanyayı bitirmemiz şart. Bu süreçte Türkiye’de yüreği güzel ve duyarlı insanlar Mavi’nin elinden tutarak bizlere destek oldu. Hepsine minnettarız. Eskişehir halkından da bu desteği bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
SMA’nın en ağır tipiyle mücadele eden Deren Mavi, 6. ayına kadar ilacını alırsa kas kaybına uğramadan sağlıklı bir çocuk olarak hayatına devam edecek. Deren Mavi bebek için açılan Balıkesir Valiliği izinli IBAN hesap bilgileri şöyle;
Deren Mavi bebek için acılan Balıkesir Valiliği izinli IBAN hesap bilgileri şöyle;
Valilik izinli ibanlar: Vakıfbank Serpil Karaavcı TR39 0001 5001 5800 7313 0011 24 Açıklama: Deren Mavi Deniz Bank TR69 0013 4000 0182 3807 3000 02 Serpil Karaavcı açıklama: Deren Mavi INSTAGRAM ÜZERİNDEN @DEREN_MAVİ_YASASİN HESABINDAKİ TAPLİNKE TIKLAYARAK BAĞIŞTA BULUNULABİLİR.
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi