Eskişehir'de uçurulan pembe kağıt uçaklara iki uluslararası ödül

Videoyu Aç Eskişehir'de uçurulan pembe kağıt uçaklara iki uluslararası ödül
A
a

Eskişehir'de, Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 8 Mart'ta gerçekleştirilen "Pembe Kağıttan Uçak Uçurma Şenliği", Dünya Havacı Kadınlar Enstitüsü tarafından ödüle layık görüldü.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Havacılıkta toplumsal cinsiyet dengesini geliştirme amacıyla organize edilen Dünya Havacı Kadınlar Haftası etkinlikleri kapsamında Enstitünün düzenlediği yarışmanın sonuçları açıklandı.

Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İlhami Can, yaptığı yazılı açıklamada, 8 Mart'taki etkinlikte, öğrenci ve öğretmenler tarafından hazırlanan kağıt uçakların aynı anda gökyüzüne fırlatıldığını hatırlattı.

Can, hava ve uzay endüstrilerinde toplumsal cinsiyet dengesi geliştirilmesi amacını paylaşan gönüllü kişiler, topluluklar, kurum ve kuruluşlar tarafından belirlenen standartlara uyularak dünya genelinde düzenlenen etkinliklerin, Dünya Havacı Kadınlar Enstitüsü jürisince değerlendirilerek ödüllendirildiğini aktardı.

Bu yıl 7-13 Mart'ta dünya genelinde düzenlenen etkinlikler çerçevesinde, Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin "en iyi kameraman" ve "tek fotoğrafta en fazla pembe kağıt uçaklı insan" kategorilerinde birinci olduğunu bildiren Can, ödülleri almalarında emeği geçenlere teşekkür etti.

Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir